Co trzeba zrobić, aby radzić sobie wreszcie z matmą?

Jeśli ktoś jest tak zwanym humanistą – tak naprawdę to ostatnio bardzo kontrowersyjne określenie, bardzo często ma ogromne kłopoty z matematyką. Poza tym, w zasadzie jakość nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach nie cechuje się przesadnie dobrym poziomem. A to sprawia, że jeśli komuś Bozia nie dała wielkiego talentu matematycznego, w wielu przypadkach ma znaczne problemy. Jednakże można w sumie powiedzieć, iż najczęściej bezproblemowo można opanować jakby nie patrzeć królową wszystkich nauk w taki sposób, aby mieć możliwość bez zbędnego stresowania się zdawać do następnej klasy.

Przykładowo logiki może nauczyć się niemal każdyz takich serwisów jak .

Jednakże z matmą kłopot jest zasadniczy – jeżeli nie umiemy nawet podstaw, trudno nam pójść dalej. Z na przykład kartkówką na historii jest zgoła odmiennie: zatem można powiedzieć, że jeśli nie mamy zielonego pojęcia o przykładowo czasach prehistorycznych, ale kartkówka jest z I wojny światowej, tak czy siak poradzimy sobie.

tautologia.pl

Kiedy w rachubę wchodzi logika oraz inne zagadnienia matematyczne, niestety jest o wiele gorzej. I właśnie dlatego jak zapewne każdy się domyślił, trzeba starać się pomimo zwątpienia opanować wreszcie podstawowe kwestie. Trudne to, lecz ciężko opanować trudniejsze przykłady, jeżeli miewamy nawet spore problemy z podstawową algebrą.

Warto także rozwiązywać zadania umieszczane w Internecie na – wystarczy dobrać sobie temat, przykładowo negację albo funkcje logiczne, a bez cienia wątpliwości natrafimy na całkiem sporo zadań. Zwłaszcza godne uwagi są zadania z gotowymi odpowiedziami. Powodują, że nawet jeśli najzupełniej nie wiemy w jaki sposób rozwiązać tę zagadkę, mamy okazję przynajmniej zapoznać się z odpowiedzią. Pewnie zawsze coś tam zostanie nam w głowie. Naturalnie takich ćwiczeń należy ogarnąć dużo więcej!

Są belfrowie, którzy doskonale znają się na matematyce, a do tego umieją jej nauczać. Niby gdzie takich znaleźć? Chodzi naturalnie o korepetycje. Można w sumie powiedzieć, że chociaż często nie mamy kasy na korepetycje, może i czasu oraz chęci, i tak powinniśmy mimo wszystko przynajmniej raz w ciągu tygodnia uczyć się pod okiem doskonałego matematyka, który umie nauczyć nawet tak trudnych kwestii jak negacja czy algebra. Nigdy nie można sądzić, że korepetycje to strata czasu.