Zegarki eleganckie czy casual

Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta kwadratowa czy okrągła? Kwarcowy czy mechaniczny? Elektroniczny czy ze wskazówkami? Jaki na siłownię a jaki na elegancką kolację? Spróbujemy dać odpowiedź na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różne. Niemniej jednak są bezsporne kanony. Przykładem bardzo popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej wręcz dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że ma elegancką bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien natomiast spełniać wszystkie walory komunikacji i czytelności. Warto, ażeby wyprodukowany był z bardziej trwałych materiałów, na przykład ze stali szlachetnej, a jeżeli już pozłacany to stosownie grubo, tak żeby szybko nie stracił walorów estetycznych. Miło widziane jest połączenie dwóch barw – „żółtej” i „białej” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru właściciela. Traktuje się dzisiaj formę prostokątną jako bardziej schludną, a okrągłą jako klasyczną, ale to kwestia indywidualnego gustu. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Właściwie każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, ale będzie miał „duszę”. Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, niewątpliwie bardziej z uwagi na zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich podwodnych „wyczynów”.

Zegarki CasualZegarek „codzienny” powinien być głównie czytelny i wygodny. Sprostać „trudom” powszechnego używania. Być w miarę szczelny, intuicyjny w obsłudze, łatwy w zdejmowaniu i zakładaniu i stosunkowo trwały. Nie musi być drogi, zwyczajnie w miarę tańszy a dobry.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu rozwój oprogramowania, żeby poznać dodatkowe fakty na opisywany w artykule zagadnienie. Czekamy na twoją opinię!

Nie powinien być „udziwniony”. Ma przekazywać wyłącznie niezbędne dane – datę i czas. Dobrze widziany jest sekundnik, bo za każdym razem możemy „od ręki” sprawdzić czy zegarek jest sprawny. Zegarek z datownikiem zawsze będzie droższy. Nie musi posiadać szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy apartamenty pogorzelica tego wpisu zapraszamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twoje rozterki.

Wśród zegarków Casual szeroki wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess posiadają one atrakcyjne wzornictwo i jednocześnie są nieco tańsze od konkurencji.

Źródło: One Zero