Zbliżający się początek semestru szkolnego oznacza zwiększenie kosztów dla opiekunów

Szkoła. To jedno słowo dudni i dźwięczy w uszach naszych mam i ojców przez całe letnie wakacje. Teraz jest jeszcze fajnie, jest środek lata, a nasza pociecha bawi się u babci na wsi, nie mamy zmartwień, lecz już się zbliża ważny dzień 1 września, a przecież już wcześniej trzeba zabrać się do roboty, czyli kupić, co niezbędne.

w szkole

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim warto pójść do sklepu z akcesoriami szkolnymi już wcześniej, nie róbmy tego w wakacje, na przykład, w ostatni tydzień przed początkiem szkoły, bo nie dość, że będzie nerwowo, to jeszcze mogą nas rozczarować ceny. Możemy mieć pewność, że jeśli pójdziemy do sklepu w czas wakacji nie będzie także tak długich kolejek, jak przed samym rozpoczęciem roku szkolnego. Pewnym rozwiązaniem o każdej porze roku jest wizyta w sklepie internetowym. Nie trzeba opuszczać domu, wystarczy w zupełności znaleźć czas, by rzucić okiem na konkretne strony, wybrane sklepy i porównać oferty (podkładki – pozostałe wiadomości – dla dziecka).

Ogólna zasada jest jednak taka, że ,nie opłaca się z niczym zwlekać gdyż skończy się to skumulowaniem innych obowiązków, innych zobowiązań, problemy się nałożą i nic, poza bólem głowy nie wyniknie z tego dobrego. Dlatego warto również zrobić listę zakupów i przysiąść w jeden dzień do komputera i zacząć zamawiać. Niektóre sklepy są droższe niż konkurencja, ale uwaga, mogą mieć przykładowo darmową przesyłkę, która obniżą nieco wartość naszego zamówienia. Warto to sprawdzić. Co powinniśmy kupić?

Najważniejsze to zestaw do pisania: flamastry, pisaki dla dzieci (tania plastelina), długopisy i ołówki, zakreślacze, markery i korektory. Nie można zapomnieć o przyborach do plastyki: blok szkolny, bibuła, plastelina, modelina, nie zapominajmy o geometrii: linijki, cyrkle. Powinniśmy tez zapewnić naszemu dziecku jak największy komfort nauki, warto więc zakupić pomoce do nauki, przykładowo podkładki dla dzieci, a także pojemniki dla dzieci, w którym nasza pociecha będzie przenosiła śniadanie. Poza tym, miejmy zawsze rękę na pulsie, gdyż przed samym początkiem szkoły może coś się pojawić, coś, co trzeba będzie zakupić. Jeśli sobie to przypomnimy wcześniej to na nic nie czekając udajmy się po to do sklepu.