Wynajem samochodów, czyli sprawne i wygodne poznawanie Krakowa.

Podróżując na urlop do byłej stolicy naszego kraju, drugiego największego miasta w Polsce, rzadko kiedy mamy dość dużo czasu aby zobaczyć jak najwięcej. Kraków jest jednym z najbardziej wyjątkowych miast nie tylko naszego kraju ale i całego Starego Kontynentu. Większość wyjątkowych miejsc jest oddalona od siebie nawet kilkanaście kilometrów.

samochody

Autor: Secretaria de Agricultura e Abastecimento
Źródło: http://www.flickr.com

Czy zwiedzanie najbardziej popularnych zabytków Krakowa można uznać za całkowite poznanie tego klejnotu w koronie monumentów Polskich? Nie do końca. Niespotykany nigdzie indziej klimat, który przyciąga odmiennych ludzi od wieków do stolicy małopolski jest sumą czegoś więcej niż standardowe zabytki.

Co zrobić aby zwiedzanie nie zmieniło się w udrękę?

Kraków poza wypożyczalniami rowerów, meleksami czy rejsami po Wiśle oferuje także wynajem samochodów kraków (polecam). Ta propozycja może okazać się zbawienna nie tylko dla żądnych nowych emocji podróżników ale także dla tych, którzy chcą doświadczyć normalnego życia mieszkańców miasta. W trakcie jazdy ulicami Nowej Huty, Kazimierza czy Prądnika zobaczymy to wszystko z bliska. Wynajem samochodów gwarantuje niezawodny transport z centrum miasta do bardziej odległych miejsc, jak np. Zakrzówek czy liczne kopce. Ogromną zaletą wypożyczonego samochodu jest możliwość dobrania wycieczki pod własny grafik. Nie jesteśmy zmuszeni do kontrolowania rozkładów komunikacji miejskiej, sprawdzania czy przypadkiem nie zaczyna się droższa taryfa u taksówkarza czy spacerowania nocą w nowym miejscu. Sprawdź: .

Piękna małopolska to nie tylko Kraków!

Warto również pamiętać, że w niedalekim sąsiedztwie Krakowa znajdują się inne wyjątkowe miejsca. Zjawiskowa Lanckorona jest oddalona jedynie o 50 km, dość szybko dostaniemy się do ruin wielu zamków ujrzymy miejsca z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami czy zwyczajnie zobaczymy sielskie życie małopolski.

Jeżeli Twoim zdaniem ten tekst jest wciągający, to przeczytaj także pomocne źródło (https://www.eccotravel.eu/malediwy/), które zawiera intrygujące dane – one niewątpliwie Cię zajmą.

pomoc drogowa

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com

Wynajem samochodów kraków wydaje się więc idealną szansą dla rodzin, aktywnych i ciekawych świata turystów oraz tych, którzy cenią swój czas i zwiedzanie na własnych zasadach jest dla nich najważniejsze. Kraków jest niepowtarzalnym zabytkiem kultury, którego nie da się poznać w weekend, chyba, że jesteśmy mobilni. Wtedy wszystko znajdzie się na wyciągnięcie ręki.