Z jakich powodów otworzenie firmy świadczącej usługi sprzątające jest doskonałym rozwiązaniem?

Dotacje unijne spowodowały, że niebywale bezrobotnych, zwłaszcza mowa o Polkach, otworzyło firmę zajmującą się usługami sprzątającymi. Moim skromnym zdaniem to świetne posunięcie, przecież nic nie wskazuje na to, iż popyt na sprzątanie będzie w najbliższym okresie czasu malał. Nie chodzi akurat w tym momencie o to, że generalnie staram się zachować optymizm. Należy w szczególności pomyśleć o tej firmie sprzątającej, która jest w stanie zaoferować coś trochę więcej, aniżeli tylko typowe sprzątanie. Np. mycie okien na wysokościach wrocław to kapitalny pomysł!

sprzątanie biura

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com
Moim skromnym zdaniem odpowiednio zarządzana firma sprzątająca jest w stanie zagwarantować właścicielowi, ale także zwykłym pracownikom, znaczące środki. Nieźle znam właściciela szczecińskiej firmy sprzątającej: można powiedzieć, że nie rozgląda się za odmiennymi typami biznesów, a to wiele pokazuje. A więc jeżeli doprawdy rozmyślasz o otworzeniu biznesu opierającego się na usługach sprzątających, w sumie nie musisz nawet dłużej nad tym się zastanawiać. Miej to na uwadze.

Czyli znalezienie w tej sytuacji niszy to niesamowicie istotna sprawa. Chociaż typowe usługi sprzątające także są OK. Najzwyczajniej, nie ma większego sensu startować z typową ofertą, ponieważ to nie jest w stanie zagwarantować nam odpowiednich profitów. Dobrze, lecz zatem jakie są tak naprawdę jeszcze atuty otwierania tego typu interesu? Cóż, z pewnością sprzątanie biur i pozostałe usługi ogólnie nie sprawiają, że będziemy mieć problemy z odnalezieniem ludzi do pracy. No takie jest moje wrażenie (link).

Jednakże w naszym kraju jest akurat wiele relatywnie niedrogiej siły roboczej, a więc trafienie na chętne panie nie jest dużym kłopotem. Zwłaszcza, że nietrudno dostrzec, iż na łatwą prace ogólnie jest ostatnimi czasy spory popyt. Zatem: poszukujesz rodzaju biznesu, który daje szanse na utrzymanie się na rynku? A więc sądzę, że w sumie nie ma wielu ciekawszych alternatyw, niźli właśnie otworzenie firmy świadczącej usługi sprzątające. Chociaż ostrzegam: to tylko moja prywatna opinia, powinieneś zrobić porządny biznesplan!