Sztuka kiedyś i współcześnie – długopisy reklamowe z nadrukiem jako codzienne dzieła sztuki

Aktywność artystyczna towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Poniekąd to właśnie artystyczne wyrażanie własnego „ja” jest cechą odróżniającą nas od zwierząt. Pierwsze wyrazy sztuki odkryto w XX wieku w jaskini Lascaux, mieszczącej się w południowo-zachodniej części Francji. Ścienne malowidła powstały prawdopodobnie we wczesnym okresie kultury magdaleńskiej.

sztuka

Autor: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Wizje prehistorycznych artystów powstały w różnych epokach i pokazują głównie zwierzęta roślinożerne takie jak konie. Do ich namalowania używano naturalne barwniki, między innymi węgiel drzewny. Rozwój człowieka ma wpływ na każdą dziedzinę życia. Doskonale widać to na przykładzie dziedzin artystycznych i ich rozwoju od czasów prehistorycznych przez na przykład średniowiecze aż do czasów współczesnych. Więcej na .

Kunsztownie dopracowywane rzeźby wielkich artystów, na przykład Madonna z Brugii spod dłuta Michała Anioła, lub uzdolnionych plastyków, którzy pozostawili potomnym dzieła takie jak Guernica Pabla Picasso świadczą o tym, że wrażliwość na sztukę jest cechą stałą dla ludzi, niezależnie od czasów, w których żyjemy. Mając tą wiedzę, powinno się wykorzystać ją w praktyce. Sztuka ma bardzo dobry wpływ na ludzkiego ducha i na szczęście coraz częściej witają w codzienności w formach użytkowych takich jak długopisy reklamowe.

Czy wpisy opublikowane na tej witrynie wyburzenia ogólnie Cię uszczęśliwiły? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeśli pragniesz więcej, to kliknij tutaj.

Dzięki sztuce możemy oderwać się od codzienności, zobowiązań, aby w dobrym nastroju kontemplować doznania i cieszyć odczuciami wypływającymi z piękna.

Rozwój technologiczny powoduje, że każdy z nas może mieć w mieszkaniu wydruk na płótnie, na przykład reprodukcję tworów cenionych artystów świata. Nie trzeba poświęcać fortuny, by odczuć to, co zamierzał przekazać autor w swoim artystycznym akcie. Długopisy z nadrukiem rekonstrukcji wielkich dzieł zdecydowanie dodadzą nam stylu tworząc świetne dopełnienie zawartości stylowego portfela.