Biuro patentowe w Krakowie – jak wyszukać właściwe?

Jeżeli chcemy zgłosić na przykład znak patentowy, to najlepiej wybrać się do biura patentowego. Możemy też podjąć próbę wysłania zgłoszenia elektronicznie. Jednak i tak wizyta w biurze patentowym zapewne będzie potrzebna.

Jeśli sami do końca nie mamy pojęcia, o co chodzi przy opatentowaniu przykładowo znaku towarowego wtedy przyda nam się rzecznik patentowy Kraków.

logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Rzecznik patentowy to człowiek, który świadczy pomoc w sprawach związanych z tak zwaną własnością przemysłową. Taka osoba doskonale wie po, co są patenty i w jaki sposób wypełnić wszystkie formularze, by dany znak towarowy został opatentowany. Jeśli więc czegoś nie wiemy powinniśmy zgłosić się właśnie do rzecznika patentowego. Z tego również powodu rzecznik patentowy musi posiadać wykształcenie wyższe – może być techniczne albo prawnicze, musi zrobić aplikację i trzeba przejść przez egzamin przed komisją. Jak widać praca rzecznika jest poważna, z tego powodu nie możemy od tak stać się rzecznikiem patentowym, trzeba sporo się nauczyć i ciągle być na bieżąco z różnymi nowinkami. Jak zarejestrować praw (polecamy zapraszam tutaj…) towarowy Sporo firm jak też osób fizycznych jak również wszelkiego rodzaju organizacji zastanawia się jak zarejestrować znak towarowy. Najsensowniej wybrać się do biura patentowego i tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Powinniśmy jednak wcześniej posprawdzać, czym w ogóle jest sędziami (zobacz własność przemysłowa), sprawdzić, co to jest znak towarowy, żeby bez powodu nie zawracać głowy rzecznikowi patentowemu. Nie znaczy to jednak, że mamy bać się zadawania pytania. Rzecznik patentowy jest po to, żeby pomóc pozbyć się wątpliwości w kwestii rejestracji znaku towarowego. Poza znakiem towarowym jest również pojęcie wzoru przemysłowego. Jeśli chodzi o wzór przemysłowy też możemy go chronić.

opatentowany wzór

Autor: Komfort
Gdy mamy jakiś wzór przemysłowy i chcemy by był chroniony przez prawo, to musi on spełnić kilka wymogów określonych w prawie. Wszystko jest związane, więc z prawem jakie zostało ustalone względem wzorów przemysłowych. Przemysłowy wzór powinien spełniać 3 warunki by można było dokonać jego rejestracji i chronić. Jeżeli więc rozmyślamy o znakach towarowych czy też o wzorach przemysłowych najlepiej przejrzeć treść ustaw dotyczących tego typu pojęć. Będziemy wiedzieli wtedy o wszystkim, co trzeba wiedzieć w tych kwestiach i łatwiej będzie nam ogarnąć formalności , które trzeba uzupełnić w urzędzie patentowym.