Prawnik czy lekarz – za i przeciw

Ostatnie czasy wyraźnie pokazały, że młode osoby dokładnie powinny rozważyć wybierane studia, gdyż nietrafiony kierunek może skutkować później kłopotami w znalezieniu pracy. Jakie zatem zawody są warte rozważenia i na co patrzeć przy aplikowaniu na studia? Pytamy o to ludzi pracujących w wielu firmach.

prawo i praca

Z pewnością często wybierane, sprawdzone zawody jak adwokat (dodatkowe informacje adwokat rodzinny lublin) czy lekarz są cały czas w cenie – mówi pan Robert, którego główną działalnością jest. Związane są one z ogromną ilością pracy, ale jest całkiem prawdopodobne znalezienie zatrudnienia po ukończeniu prawa. Czasem pomagają znajomości przy aplikowaniu do dobrej kancelarii, ale nawet bez nich mądra i zdolna osoba da radę.

Innymi studiami godnymi uwagi są z pewnością studia techniczne. Sektor technologiczna cały czas się rozrasta i osoby po studiach inżynierskich nie mają większych kłopotów ze znalezieniem pracy. Jak wtrąca się pan Robert, trzeba pamiętać że w tym sektorze też są bezrobotni. Trzeba zdecydować się na taką specjalizację, na którą jest zapotrzebowanie jak choćby programowanie.

Dobrego przemyślenia wymagają studia humanistyczne. Studia typu polonistyka nie mają zbyt dużej przyszłości jeśli rozpatrywać je w kwestii takiej jak stabilność zatrudnienia. Przyczynia się do tego niż demograficzny oraz coraz mocniejsze znaczenie sektora technologicznego.

zatrudnienie

Ważne jest też miejsce w którym chcemy pracować. Spore miasta jak Warszawa, Wrocław czy Rzeszów mają o wiele więcej ofert znalezienia pracy niż mniejsze miasteczka, gdzie jest duże bezrobocie. Jak stwierdza pan Mariusz, jeszcze inny prawnik, o wiele łatwiej przedstawić obsługę prawną w Krakowie niż w pozostałych częściach Polski. Można wpisać , by zobaczyć ile jest wyników.

Mądrze po pierwsze nie zapominać o doświadczeniu – zaznaczają zgodnie nasi goście. To ona a nie oceny ze studiów czy nawet poziom studiów mogą zdecydować o tym, jaką pracę zdobędziemy.

Źródło: adwokaci-tytko.pl