Zagadnienia dotyczące internetu, które lepiej poznać. Czy są znane powszechnie?

Kiedy słyszymy wyrażenie: “internet”, o czym myślimy? Może być to wiele różnych myśli, jakie są bardziej lub mniej ważne pod różnymi względami. Mogą to być portale społecznościowe, z których korzysta bardzo dużo ludzi, będą to ciekawe strony internetowe, a często też znajomi, bo dziś, jak nigdy wcześniej, utrzymujemy w taki sposób relacje. Istnieją jednak pojęcia, o jakich nie słyszy się na co dzień, ale które również dotyczą tego zagadnienia.

Strona www

Autor: Syed Ikhwan
Źródło: http://www.flickr.com
Tym jest na pewno marketing narracyjny, jest to z dnia na dzień bardziej powszechne zjawisko w sieci i nie tylko. Taki marketing to po prostu opowiadanie różnych historii, a kto z nas nie lubi takich rzeczy słuchać? W świecie, gdzie dominują procedury i standardy nic bardziej nie skłania do skupienia na naszym produkcie, jak jakaś zajmująca historia. Te opowieści dotyczą problemów, z jakimi muszą radzić sobie potencjalni kupujący. Dzięki temu można dowiedzieć się praktycznych rzeczy w sposób ciekawy, doskonale opowiedziany. To coś lepszego aniżeli suche wiadomości lub natrętne bloki reklamowe. Marketing narracyjny nie jest niczym nowym, od kiedy istnieje człowiek, ludzie uwielbiali słuchać opowieści. Nic się pod tym względem nie zmieniło.

Kolejną rzeczą, o której należy powiedzieć jest pytanie, porady (zobacz jak zablokować strony internetowe)? Dlaczego tak naprawdę moglibyśmy chcieć to robić? Może się zdarzyć, że nie chcemy, by z naszego komputera otwierano pewne witryny internetowe. Łatwo można je zablokować, nie trzeba do tego żadnego oprogramowania. Jedyne co należy uczynić to zmodyfikować plik systemowy. Dostęp do określonych przez nas stron internetowych jesteśmy w stanie zablokować wpisując odpowiednie komunikaty do systemowego pliku hosts.

To kwestie czysto techniczne, ale przydają się również informacje, jakie dotyczą zagadnień prawnych, czyli sprzedaż internetowa a kasa fiskalna . Zasada jest taka, iż przedsiębiorca, który sprzedaje towary przez internet powinien zakupić kasę fiskalną, żeby dokumentować tego typu transakcje za pomocą paragonów. Jednak, sprzedaż różnych rzeczy w sieci przy dopełnieniu określonych warunków, jest zwolniona z tego typu ewidencji.

Related Post