Muzyczna prezentacja dla biznesu

Blisko 80 % informacji jakie do nas dochodzą to obraz, pozostałość informacji zatem ok 20 % wypada na pozostałe zmysły. Współcześnie możemy powiedzieć, iż mamy skłonności do przywiązywania większej wagi do obrazu oraz dźwięków oraz obrazów. Zewsząd nas oplatają, poczynając od reklam przez programy telewizyjnie. Dokładnie ta druga – jedenasta muza – przyzwyczaiła nas do koegzystowania obrazu i dźwięku.

Nawet w kulturze wysokiej rozwinęła się odrębna branża kultury, to znaczy muzyka do filmów. Najogromniejsi kompozytorzy muzyki poważnej komponują obecnie dla kinematografii. Muzyka do prezentacji – wedle słów kompozytorów – jest ciężkim kawałkiem chleba. Muzyk nie może sobie przyzwolić na zupełną dowolność gdyż ścieżka dźwiękowa nie może górować nad obrazem, ma go jedynie uzupełniać, niekiedy wzmacniać jakieś wrażenie. Najważniejsze z owych utworów żyją później niezależnym życiem. Bywa również tak, że jakiś kawałek nie jest stworzony jako muzyka do obrazu, a jednak wiązany on jest jednoznacznie z kinematografią.

muzyka do prezentacji

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z cząstką oratorium słynnego krajowego kompozytora. Mało kto z słuchaczy zdaje sobie sprawę iż ów utwór jest tylko zapożyczony do kina. Muzyka do filmów poza uzupełnieniem filmu jest także sposobem na popularyzację ambitnej muzyki. Z pewnością jakaś część widzów będzie wyszukiwać motywu muzycznego, dzięki czemu zdołają poznać bogactwo muzyki poważnej. Coraz to większą popularnością cieszy się muzyka do gier.

Nie posiadasz pewności, jeśli chodzi o to zagadnienie? To patrz szczegóły (https://www.stojakireklamowe.pl/sal95-bl-stojak-informacyjny.html), a niewątpliwie dowiesz się większą ilość danych na prezentowany temat.

Ona także może stać się dobrym fortelem na edukację muzyczną. Muzyka nie jest wyłącznie dziedziną rozrywki, wykorzystujemy ją często w aktywności biznesowej. Już w szkole wymaga się od uczniów aby przygotowywali prezentacje w sposób przyciągający. By uzyskać zaplanowany zamiar dobrze jest dobrać właściwą muzykę do prezentacji. Rzecz jasna takie szkolne prezentacje są domorosłe. Biznesy które postawiły na taką odmianę marketingu, polecają kompozycję zawodowcom by muzyka do prezentacji została jak najlepiej zapamiętana. Autor:

Naturalnie muzyka do prezentacji powinna być właściwie wyselekcjonowana, odmienna na przykład do pokazów o tematyce ekonomicznej a całkiem odmienna gdy materią pokazów ma być nowiusieńki energiczny samochód. Niewątpliwie największe znaczenie ma dla biznesu reklama (zobacz pozycjonowanie stron internetowych w google) a więc i muzyka do reklamy winna być wykreowana na najwyższym pułapie.
Kategoria: szkolnictwo
Tagi: