W jaki sposób odpowiednio zaaranżować własne miejsce do pracy?

Gdy organizujemy biuro dla naszego przedsiębiorstwa trzeba się odrobinę nagłowić. Nie dość, że samo pomieszczenie powinien spełniać zasady BHP to jeszcze musimy dany lokal urządzić tak, żeby można było dobrze pracować w danym pomieszczeniu. Każdy doskonale wie, że biuro i firma to jedność. Oczywiście nie zawsze trzeba iść do biura firmy, żeby załatwić konieczne sprawy. Bywa tak, że pracownicy innych firm odwiedzają nas w naszych firmach, lub stawiamy na usługi sklepu internetowego.

sala konferencyjna

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Ale nawet, jeśli nie mieliśmy być w biurze, to gdzieś jest biuro firmy lub szefa konkretnej firmy. Bywa tak, że ludzie w mieszkaniach robią gabinety albo wygospodarowują przestrzeń na to, co sprzedają. Jednak normalne biura, które muszą pomieścić kilkunasty pracowników muszą być wyposażone w stoły lub biurka, krzesła. Nie wspominając o kartkach, ołówkach itp. Do tego odkurzacz, czy nawilżacz powietrza też okażą się konieczne, podobnie jak czajnik bezprzewodowy czy preparaty do utrzymania czystości (zobacz: propozycje opublikowano tu). Kupno sprzętu do biura to duży wydatek, ale ważne żeby można było odpowiednio funkcjonować.

Jak odpowiednio ogarnąć biuro własnej firmy

Jeżeli chcemy sami zająć się wyposażeniem biura w którym będziemy dowodzić naszym interesem, to trzeba sporo się nagłowić. Po pierwsze dobrze popatrzeć na zdjęcia w czasopismach lub poszukać w Internecie, by znaleźć inspirację.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam tam – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Dobrze zapisać na kartce, co będzie niezbędne do ogarnięcia przestrzeni w naszym biurze. Ważne jest, żeby pamiętać na ile osób ogarnia się dostępną przestrzeń. Każde biuro i firma muszą pamiętać o tym, że najistotniejsze jest, by pracownicy jak też klienci mieli ochotę przebywać w danym miejscu. Dobrze spojrzeć na gazetki promocyjne sklepów, gdzie można znaleźć meble lub gadżety, które będą przydatne w biurze (można również zajrzeć tu i porównać ceny: odnośnik z propozycjami).

Jeżeli każdy z naszych pracowników będzie potrzebował laptopa, to musimy mu zapewnić odpowiedni sprzęt. Nie zapominajmy również o właściwym wyborze firmy dostarczającej Internet. Ale nie wszyscy są alfą i omegą, z tego powodu czasem dobrze poprosić o pomoc. Możliwe, że okaże się, że któryś pracownik będzie znał się na aranżacji wnętrz, a ktoś inny posiada kartę stałego klienta z jakimiś zniżkami w sklepie, gdzie chcemy zrobić zakupy. Robiąc pierwsze kroki, nie dajmy się zwariować i musimy pamiętać, że często dobrze poprosić o wsparcie, zamiast dostać wrzodów żołądka z nerwów, bo nie uda nam się ze wszystkim wyrabiać.