Rozliczamy się z Urzędem Skarbowym w 2016

Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nie jest ważne, czy milioner, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy ma zobowiązania wobec państwa wiążące się z uzupełnieniem szeregu dokumentów. Do takich należy też rozliczenie się z Urzędem Skarbowym.

W zbliżającym się 2016 roku czeka nas następne rozliczenie – pity 2016.

Zerknij nie jedynie na nasz tekst, ale również na komentarze z serwisu (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/systemy-sterowania/). Może pewne z nich zaciekawią Cię na tyle, że zechcesz stworzyć własną opinię.

W nowym roku ma być nam jeszcze łatwiej. Ma powstać internetowa platforma podatkowa, na której będzie można otrzymać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i oczywiście nadal istnieje możliwość rozliczenia się elektronicznego z tak zwaną Skarbówką. W internecie dostępne są też proste aplikacje – przeczytaj. A warto byłoby pomyśleć o elektronicznym złożeniu zeznania podatkowego, bo w ten sposób oszczędzamy czas jak i pozwalamy pozwalamy na oszczędzenie czasu urzędników.

Pit na 2016 rok

dokumenty na biurku

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zbliża się termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem nie pozmieniało się coś w ustawach względem rozliczeń i czy powinniśmy o czymś wiedzieć. Jeżeli nie chcielibyśmy, żeby pity 2016 spędzały nam sen z powiek najlepiej wybrać się do Urzędu Skarbowego i wszystkiego się dowiedzieć. Dzięki temu, jeśli przyniesiemy wszystkie konieczne dokumenty będziemy mogli razem z pracownikiem (zobacz wniosek o urlop wypoczynkowy) w Urzędzie Skarbowym od razu uzupełnić swoją deklarację podatkową.

Ludzie, którzy po raz pierwszy ogółem muszą wypełniać zeznanie podatkowe mają najczęściej sporo obaw. Jednak rzeczywistość jest taka, że do każdego PIT-u można zabrać książeczkę, z instrukcją krok po kroku jak dokonać rozliczenia. Warto spróbować samemu to ogarnąć zamiast panikować. Bo wiele osób idzie na łatwiznę i oddaje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomylenie się. Ale na początku dostaniemy upomnienie i możliwość korekty. Nikt od razu nie będzie ukaże nas finansowo. Każdy może się pomylić, ale jeśli się przyłożymy do wypełnienia deklaracji podatkowej to na sto procent nam się uda. A jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem, niż wizyta w Skarbówce, będzie właściwa aplikacja online .