Jakich języków uczymy się bardzo chętnie i dlaczego tak właśnie się dzieje?

W okresie socjalizmu nikt (poza paroma wyjątkami) nie władał językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: w uczelniach wyższych, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad spoglądał uważnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc błędem byłoby się uczyć innych języków obcych, no chyba, że dla własnych ambicji. Taki stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Nauka języka włoskiego

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy o tym wiemy, zmiany, zmiany, upadek ustroju komunistycznego i nastanie niekontrolowanego kapitalizmu. W szkołach na fali wyzwolenia od ZSRR i języka rosyjskiego zaczęto rezygnować ze znienawidzonego języka rosyjskiego, zamiast tego zaczęto wdrażać inne, tym razem zachodnie języki. Obok angielskiego najbardziej popularnymi nowymi językami były język niemiecki i francuski, ale także bardzo piękny język włoski. Powstawały więc także szkoły języka włoskiego jak np. .

Dzisiaj najistotniejszy jest angielski, wykładany jest wszędzie, w wielu szkołach obowiązkowy jest też drugi język.

Jeśli prezentowany artykuł Cię zaabsorbował, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik – ta unikalna strona (http://www.mikolaje.pl/firma/) z pewnością również będzie dla Ciebie wartościowa!

Najczęściej wybierany jest niemiecki. To raczej logiczne, Niemcy to nasz sąsiad, z którym mamy najintensywniejszą wymianę gospodarczą. Rzadziej dobierany jest język francuski, a jednocześnie powraca moda na – ten niepopularny po okresie socjalizmu – rosyjski.Dzisiaj jeśli spytać młodych ludzi, który język znają – zabrzmi zgodna deklaracja: „wiadomo, angielski!”. Jeśli zaś takie samo pytanie skierować do trochę starszych ludzi to, jak łatwo zgadnąć, znakomita większość wskaże na rosyjski.

Wiadomo, uczymy się języków, jakie w danym etapie są nam niezbędne, ale spoglądając na trendy to już wkrótce coraz więcej młodych osób będzie operowała także językiem rosyjskim.

Jednocześnie, dzisiaj również istnieje dość ciekawy trend, uczenia się obcych języków dla samego ich brzmienia, z czystej pasji. Tak jest na pewno z językiem włoskim. Widać to w wielu miejscach, nie tylko w stolicy, gdzie włoski w Warszawie jest wykładany w wielu szkołach językowych (oferta lekcji na ). Kultura włoska, pogoda, piękne tereny, to wszystko pociąga nas bardzo, to również sprawia, iż pragniemy uczyć się tego cudownego języka.