Poszukujesz sposobu, aby zatroszczyć się o lepszą sprzedaż? Wprowadź program lojalnościowy dla swoich partnerów biznesowych

Programy lojalnościowe utożsamiane są głównie z handlem konsumenckim. Sieci handlowe wprowadzają je, żeby skusić swoich klientów do zostania przy dokonywaniu sprawunków właśnie w swoich punktach. Za wydane złotówki klienci dostają punkty, które następnie mogą wymieć na produkty, rabaty albo usługi.

Podobne programy istnieją także na wyższym szczeblu

link do witryny

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto wie, że takie działania przeprowadzone bywają na płaszczyźnie działalnościpartnerskiej w interesach. Przykładem mogą okazać się programy lojalnościowe b2b. Wedle najnowszych badań wdrażaniem programów partnerskich dla swych klientów trudni się połowa przedsiębiorstw funkcjonujących w obrębie Polski. Wdrażanie systemu lojalnościowego tego rodzaju wiąże się z dużymi inwestycjami, jednak wielu przedsiębiorców bywa gotowych je ponieść. Staje się tak przez to, że zauważono już profity, jakie czerpie się z wprowadzenia systemów lojalnościowych dla partnerów biznesowych i odkryto, jak znacząco wpływa to na zbyt.

Programy lojalnościowe dla biznesu – to się doprawdy opłaca

Badanie rynku sprzedaży udowadnia, że klienci uczestniczący w programach lojalnościowych swoich partnerów biznesowych chętniej dokonują sprawunków i bywają lojalni wobec jednego sprzedawcy. Z zainteresowaniem przystępują też do innych programów albo ponawiają członkostwo w tych, w których już uczestniczą.

Jeżeli niniejszy post jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę (https://tlumaczprzysieglypoznan.pl/tlumaczenia-uwierzytelnione/), która także zamieszcza tego typu materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Programy lojalnościowe b2b bardzo często bazują nie na samej lojalności, ale również na motywacji.

Lojalność zostaje nagradzana

programy lojalnościowe

Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

W programach lojalnościowych b2b wierność klientów również zostaje nagradzana, tak jak ma to miejsce w sytuacji programów wprowadzanych przez sklepy. Różnica okazuje się jednakże zasadnicza, ponieważ na wyższym szczeblu nagrody albo profity też są adekwatnie wyższe (warto przeczytać). Oczywiście każda firma dopasowuje pulę nagród do swoich możliwości i charakteru działalności przedsiębiorstwa. Powszechne są rabaty, karty przedpłacone czy kupony premiowe. Zdarzają się też wyjątkowo korzystne umowy, jak ma to miejsce w wypadku telefonii komórkowej oraz drogich aparatów udostępnianych w wprost niskich promocjach dla lojalnych klientów.