Obrotni i zaradni rodzice przygotują pokój malucha za grosze! Sprawdź ich najlepsze sposoby!

Wszystko, co jest dostępne w sklepach z asortymentem dziecięcym, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kocyki, małe ubranka i zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w sklepach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co możemy sobie pozwolić. Jak rozwiązują ten problem pomysłowi rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się maluszek, cała rodzina koncentruje się tylko na nim.

Podoba Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę łóżka hotelowe pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Nie tylko zwracając uwagę na elementarne, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grono wujków i cioć z radością obdarowuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

W ostatnim czasie popularnym pomysłem na prezent są też podarki, które będą rosły razem z dzieckiem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem ogromną różnicę stanowi powieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Kawałki materiałów można kupić za parę złotych na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca na kilka minut. Plastikowe, nietłukące doniczki za parę złotych na pewno kupimy w każdym większym markecie, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Kupmy donice w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym ogromną radość!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego doskonale sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można przyklejać według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Przyozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. Różne przykłady znajdziesz na .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno jest w naszych domach sporo, można przechowywać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie ogromne kartonowe pudełko własnoręcznie ozdobione przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący tanie zabawki dla dzieci, np. . Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które powędrowały w kąt, możemy komuś oddać, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach przeznaczonych dla mam do wymiany ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i podsunąć im też własne, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.