E-papieros – wyjątkowy wynalazek

kobieta

Autor: martinalanotte
Źródło: http://www.flickr.com

Elektroniczny papieros to jeden z ciekawszych wynalazków ubiegłego stulecia. Pomimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu odkrywca e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, towar (polecamy więcej opinii na ten temat)jego patent cieszy się popularnością. Na czym polega pomysłowość tego odkrycia? Przede wszystkim na braku dotkliwych skutków ubocznych. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, składa się z więcej niż 200 pierwiastków chemicznych, z których każda oddziaływa negatywnie na nasze zdrowie.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Papieros przeciwnikiem Twojego zdrowia

Najbardziej podatny na ich oddziaływanie jest system oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Substancje te w dużej mierze powodują raka, a przenikając wraz z dymem do naczyń krwionośnych powodują powstanie wielu przeróżnych guzów. Ze względu na najczęstszy kontakt szkodliwych substancji zawartych w tytoniu z tymi częściami ciała najczęściej diagnozowany jest nowotwór układu oddechowego, krtani oraz żołądka. Tymczasem e papieros posiada w ten sposób ukształtowaną przewagę nad swoim tradycyjnym poprzednikiem, że w swoim składzie ma samą nikotynę. Dzięki temu uzależnieni od nikotyny nie zatruwają środowiska, w którym przebywają niebezpiecznym dymem i nie narażają nikogo na wdychanie trucizny.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Pomaga rzucić nałóg

Elektroniczny papieros rewelacyjnie koi głód nikotynowy oraz nie jest powodem pojawienia się przykrego zapachu. Z tej przyczyny z sukcesem może być używany w miejscach publicznych. Może stanowić także pierwszy krok do całkowitego rzucania nałogu. Często osoby nałogowo palące tradycyjne papierosy odrzucają je na rzecz elektronicznych, aby później stanowczo uwolnić się od nałogu.

Atuty e-papierosów można wymieniać w nieskończoność lub dowiedzieć się więcej wybierając hiperłącze. Oprócz uwzględnionych wyżej korzyści sprzyjających zdrowiu, papierosy elektroniczne są niezwykle łatwe w obsłudze. Wymagają wyłącznie czasowego napełniania płynem oraz ładowania akumulatorem. Ich całkowity koszt jest o wiele mniejszy, niż ceny tradycyjnych papierosów. Stało się tak dlatego, albowiem za jednym razem płaci się za się urządzenie, a następnym razem uzupełnia się jedynie płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] posiadają również korzyści higieniczne. Ponieważ ich użytkowanie działa na zasadzie inhalacji parą, nie produkują brzydkiego zapachu, który wnika w ubrania, pozostaje na dłoniach i wywołuje brzydki zapach z ust.