Jeżeli nie mamy czasu na książkę to chociaż posłuchajmy

Od czasu do czasu jest tak, iż ktoś nie posiada czasu czytać książek, albo nie kocha tego zrobić, bo podczas tej czynności bardzo prędko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go także głowa. Na szczęście mamy szansę słuchać jak ktoś inny nam czyta, tak identycznie jak możemy zamiast pójść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym konkretna sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy jednocześnie się z nią zapoznać.

Słuchowiska to dziś megaprodukcje

Dawniej, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak mocno rozpowszechniona, niesamowicie popularne stało się w radiu tak zwane słuchowisko. A więc opowiadanie, lub małe scenki czytane przez aktorów, albo pracowników radia, które opisywały co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Dzisiaj może takie słuchowiska nie są aż tak popularne jak dawniej, gdyż mamy telewizję oraz kino, mimo wszystko w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze organizowane słuchowiska, czasem możemy się spotkać z ich tworzeniem, a co się z tym łączy trzeba ich wysłuchać, bo na pewno nieprawdopodobnie mogą pobudzić wyobraźnię do działania oraz powodować, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Audiobook to fajna sprawa

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką popularnością teraz cieszą się audiobooki , a więc płyty, lub plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, albo od czasu do czasu nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest fantastyczne dla tych, którzy nie mają chwili na to, aby siąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tutaj mamy szansę uruchomić płytę jeżeli chcemy, czy to w samochodzie, czy podczas sprzątania mieszkania, i słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to świetny sposób na zapoznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, kiedy umiemy stać się dobrze zdyscyplinowani oraz na pewno potrafimy się wsłuchać w to co słyszymy oraz nie będziemy co chwilę odpływać myślami ku innym sprawom, gdyż wtenczas może się okazać, że pominiemy wielką część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Jeśli bardzo chcemy posłuchać treść jakiejś książki, a nie posiadamy możliwości jej przeczytania, to z pewnością takie jej wysłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak identycznie jak puszczanie czytanych książek pociechom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wyćwiczyć w nich cechę dokładnego słuchania.