Które meble będą konieczne do szkoły?

Gdy nasze dziecko ma iść do przedszkola zastanawiamy się nad różnymi sprawami. Zastanawiamy się nad tym, czy dziecko nie będzie płakać, jak my sami sobie z tym poradzimy. Mamy wiele obaw, ale staramy się jakoś trzymać, by przypadkiem nie wycofać się z raz podjętej decyzji. Czasem praca zmusza nas do oddanie dziecka do przedszkola, ale gdy jest możliwość, by być z dzieckiem w mieszkaniu, to rodzi się pewien problem, jednak bardzo ważne jest, żeby dziecko przebywało w gronie rówieśników, a nie ciągle było w domu z mamą. Gdy odprowadzamy dziecko do przedszkola i mamy czas to zdejmujemy mu kurteczkę w szatni, a potem mówimy do widzenia i wracamy o określonej godzinie.

przedszkole

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego każde przedszkole musi posiadać właściwie zaaranżowane szatnie. Otóż meble do szatni zwłaszcza tej w przedszkolu powinny zostać odpowiednio zaprojektowane. Musi się w każdej szafce dla dziecka znaleźć miejsce na okrycie wierzchnie, ale również na ciuchy dodatkowe i na pościel. Dlatego zazwyczaj meble do szatni, to szafki mające zamykaną jedną część puls część otwartą i szufladę. Są półki zamykane na drzwiczki, na których kładzie się np. pampersy, szuflada, w której znajdują się buty na przebranie i niezamykana część z haczykiem na kurtkę.

Wiadomo, że jest sporo modeli mebli do szatni, ale w przedszkolach ten sprawdza się najlepiej. Jeśli zaś mowa o meble przedszkolne tu sporo jest zależne od pań pracujących. To one najczęściej znając potrzeby dziecka wiedzą, które meble okażą się konieczne, bo poza potrzebami dziecka muszą uwzględnić to, co robić z dziećmi. Są producenci, którzy robią jedynie meble do przedszkoli i szkół. Tak, więc na pewne damy radę znaleźć pasujące umeblowanie do przedszkola.

Z czystym sumieniem zalecam to opracowanie (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/) każdemu zwolennikowi takiego zagadnienia. One niewątpliwie także są godne przeczytania.

Mebelki dla naszych najmłodszych

przedszkole

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy organizujemy przestrzeń w pokoju dla dziecka powinniśmy pamiętać, że pokój ten nie powinien wyglądać niczym sklep z zabawkami. Dobrze gdyby jednak zabawki miały swoje miejsce. Warto tam wstawić szafki, albo pudła na zabawki, żeby nasza pociecha wiedziała, gdzie ma odkładać swoje zabawki. Tak, więc producent mebli dziecięcych musi brać pod uwagę potrzeby małego dziecka. Oczywiście wiadomo, że rodzice najbardziej wpływają na to w jaki sposób pokój dziecka będzie wyglądał, jednak meble muszą być dopasowane do wielu dziecka. Oczywiście, że są przedmioty, które chcielibyśmy by malec sam nie używał. Jednak na takie zabawki musimy znaleźć miejsce w innym pomieszczeniu niż pokój dziecka.