W jaki sposób zająć dziecko w domu?

Kiedy za oknem zawierucha, i aura nie namawia do spacerów na świeżym powietrzu, koniecznym jest zorganizować pociechom niezapomnianą zabawę w domu.

Jesień zapewnia szerokie pole do popisu jeśli chodzi o dziecięcą wyobraźnię. Wymagania? Nieco chęci, cierpliwości oraz szczypta pomysłowości. To przepis na świetną zabawę. Znalezione na chodniku kasztany, w parę chwil zamieniają się w zagródkę oryginalnych zwierząt, pudełko tekturowe akwarium, natomiast kartka papieru w samolot.

Dużo radości dostarczy również pociechom robienie rodzinnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Niezbędne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub…

Intryguje Cię tematyka podnoszona w tym wpisie? Poznaj oprócz tego też inne podobne treści – zwyczajnie wejdź tutaj krzesła dla graczy.

na biurku, w parku, w szafie. Dziecięca kreatywność lubi zaskakiwać! Pomysłów najlepiej jest szukać a internecie, wpisując w przeglądarce interesujący nas temat, np.: zrób to sam dla dzieci. Zadziwi nas niezliczona ilość pomysłów i technik dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, tworzenie drobnych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty a także ozdób na na wiele innych okazji. Jaki prezent przyniesie tacie więcej szczęścia niż własnoręcznie stworzony przez dziecko upominek?

. Portale dla dzieci przedstawiają masę „gier jesiennych”, ćwiczących refleks i wyobraźnię.

Nauka przy użyciu komputera? To ma sens!