Branża paliwowa to nie tylko benzyna i gaz, to coś więcej

Wielu ludzi po zasłyszeniu zwrotu „branża paliwowa” sprowadza to hasło do zaledwie kilku skojarzeń słownych, takich jak: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Rzeczywiście jest w tym wiele prawdy ale nie 100%. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że to tylko wierzchołek ogromnej góry lodowej, której większość jest skryta przed oczami obserwatorów. Istotnie tak właśnie jest w kwestii tematyki paliw. Zwykły zjadacz chleba nie ma nawet pojęcia jak ogromnym arsenałem dysponują sklepy zajmujące się handlem asortymentem z tej branży.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Po pierwsze należy odróżnić asortyment dla konsumentów instytucjonalnych od tego przeznaczonego dla klientów indywidualnych. Korporacje zazwyczaj interesują się bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to droższym sprzętem. Chodzi tu na przykład o wyposażenie stacji paliw, od podziemnych zbiorników na gaz, poprzez myjnie po dystrybutory paliwowe. Zainteresowanie takim sprzętem wyrażają w głównej mierze sieciówki trudniące się hurtową sprzedażą paliw oraz większe zakłady przemysłowe, transportowe czy wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, które wolą własnym sumptem zorganizować sobie sprawę dystrybucji i nawet wytwarzania swojego biopaliwa na potrzeby działalności gospodarczej. Zobacz w tym miejscu: .

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony jest oferta skierowana do konsumenta indywidualnego, częstokroć będącego użytkownikiem jednego lub kilku pojazdów. Potrzeby takich konsumentów są całkowicie inne od popytu tych największych graczy. W tym wypadku propozycja zawiera produkty i akcesoria potrzebne do zwykłego użytkowania auta. Są to dla przykładu różnego typu filtry hydrauliczne do paliwa, karnisty, oleje itp.. Tego rodzaju sprzęty oferowane są samochodziarzom na stacjach benzynowych rozprzestrzenionych na obszarze całego kraju.