Jak znaleźć lokalną spółkę sprzątającą

Każdego roku we Wrocławiu buduje się coraz więcej biurowców. Większość z nich stawia jest w bardzo interesującej lokalizacji, w samym centrum miasta. Fakt ten zachęca większe korporacje, które chętnie wynajmują tego typu biura biurowe. Tym sposobem powstają kolejne miejsca pracy jak również rośnie zapotrzebowanie na zewnętrzne usługi, które sprzyja rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach coraz dynamiczniej działają profesjonalne firmy sprzątające, które oferują standardowe usługi zarówno dla klientów biznesowych. W pierwszym wypadku są to zazwyczaj urzędy, jednostki szpitalne, akademik i i inne placówki. Firmę można wynająć na zasadzie zewnętrznego zlecenia, tym sposobem nie musimy utrzymywać licznego personelu sprzątającego. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż usługodawcy tego typu posiadają nie tylko odpowiedni sprzęt, ale klient (sprawdź informacje na stronie) profesjonalnie przeszkolonych pracowników.

Zazwyczaj z firmą tego pokroju możemy podjąć cykliczną współpracę lub na jednokrotne zlecenie,przykładowo po większym remoncie biura. Warto sprawdzić, czy firma jest elastyczny w kwestii godzin pracy, gdyż duże firmy pracują w systemie zmianowym. Wówczas możemy w zależności od indywidualnej potrzeby zamówić serwis CiK – (montaż chłodni warszawa) o różnej godzinie. W typowej umowie przeczytamy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

wyszczególniony zakres obowiązków usługodawcy (kliknij po więcej).

Przykładowo sprzątanie biur Wrocław obejmuje przeważnie: regularne ścieranie kurzu z mebli, jak również urządzeń, tj. wszystkich monitorów, dokładne odkurzanie dywanów, mycie drzwi i szklanych elementów, mycie podłóg, jak również utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Sezonowo zlecenia są rozszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Należy także nie zapominać nie tylko o wnętrzu biura, lecz także o terenach wokół. Profesjonalne usługi czasami obejmują również prace porządkowe terenów zielonych wokół biurowca. Jeśli sytuacja tego wymaga możemy również wykupić specjalny pakiet serwisowy, na wypadek drobnych awarii w biurze. W sytuacji, gdy coś się nagle uszkodzi, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko naprawi usterkę (adres).
Kategoria: szkolnictwo
Tagi: , ,