Jakim sposobem efektownie zwiększyć własne umiejętności zawodowe?

Podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych jest podstawą powodzenia na rynku zatrudnienia. Występuje parę nieskomplikowanych sposobów na uczynienie własnego CV bardziej atrakcyjnym. Istotne, żeby uzyskanie nowej zdolności związane było ze zdobyciem właściwego certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu. Wiele szkoleń można odbyć za darmo dzięki dotacjom z rozmaitych źródeł – Unia Europejska często dofinansowuje szkolenia seniorów, Urząd Pracy umożliwia darmową zmianę kwalifikacji osobom niezatrudnionym, ludzie już zatrudnieni mogą ubiegać się o dofinansowanie przez swojego pracodawcę szkoleń rozwijających umiejętności potrzebne przy wykonywaniu zawodu.

szkolenie zawodowe

Autor: Beyond Access
Źródło: http://www.flickr.com
W czym się szkolić?
Z całą pewnością do najbardziej popularnych szkoleń należą szkolenia spawalnicze (popatrz na to), spora liczba osób poszukujących pracy zyskuje uprawnienia do spawania różnymi sposobami, gdyż jest to opłacalne zajęcie zarówno na terenie państwa, jak i poza granicami. Drugim powszechnym typem szkoleń są te na temat kierowania wózkami widłowymi,

szkolenia interpersonalne:

ponieważ profesja magazyniera również jest opłacalna. Ludzie, którzy nie chcą zyskiwać umiejętności zawodowych, nierzadko decydują się na odbycie szkoleń, które będą wyglądać zachęcająco w aplikacji. Ciekawym wpisem w CV może być chociażby zarządzanie czasem – , szkolenie z tej zdolności również można odbyć w odpowiednim ośrodku i dostać stosowny certyfikat na potwierdzenie udziału.

Szkolenie osobowości
W ostatnim czasie popularne jest zdobywanie umiejętności rozwijających charakter, szkolenia (zweryfikuj te opinie) takie mogą być przydatne w codziennych sytuacjach jak i w zawodzie czy w trakcie rozmowy o pracę. Do grupy zdolności tego typu zalicza się na przykład sztukę perswazji, umiejętność publicznego wygłaszania swojego zdania czy asertywność. Zdolności te można nabyć w ramach szkoleń, takie szkolenia mimo że nie są refundowane, cieszą się popularnością. Szkolenia interpersonalne, bo taką noszą nazwę, bardzo dobrze wyglądają w CV, ponieważ świadczą o chęci pracownika do samodoskonalenia się. Nawet jeśli umiejętność nabyta w trakcie takiego szkolenia nie będzie przydatna w pracy, pracodawca bardziej przychylnie rozpatruje taką aplikację.