W jaki sposób najlepiej wyróżnić przedsiębiorstwo z tłumu?

Żyjemy w okresie, którym trudno się czymś wyróżnić. Jednym z głównych powodów jest na pewno przesyt poznawczy – dostajemy tak dużo nowych wiadomości, że nie starcza nam siły i chęci, aby zrozumieć ten cały szum informacyjny. Możemy oczywiście zaznajomić się z pewną wiadomością, a za chwilę o niej zapomnieć. Ta powierzchowność, to „muskanie” po powierzchni informacyjnego zbiornika jest bardzo znamienne, dla czasów, w których żyjemy. Wystarczy zajrzeć na portale informacyjne, jak szybko najważniejsze newsy znikają ze strony głównej, ma to miejsce również na płaszczyźnie offline – paski informacyjne w wielu stacjach to taki znak rozpoznawczy obecnych czasów. Dzieje się przez krótki czas, za moment znika, gdyż w innym miejscu dzieje się więcej.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przyznać nie ma z takiej okoliczności prostego wyjścia, ponieważ specyfika aktualnych czasów wymusza tak jakby określenie, iż cokolwiek stworzymy, to w takim samym czasie wymyśli ów przedmiot również ktoś inny. I nie chodzi tu o żadne wynalazki przecież, temat obejmuje temat niemożności wybicia się ponad przeciętność. Pomysł jest ważny, lecz jeśli prześledzimy rynek, na zrealizowane projekty, na podjęte inicjatywy, to wyciągniemy z tego wniosek, że albo rynek jest za bardzo przesycony, albo nic nie warty, mija się z celem wchodzenie na niego – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością jednakże warto próbować, należy przygotować swoją propozycję, zaprojektować wizytówki, zrobi stronę www, przygotować teczki ofertowe, uzyskać ciekawe i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrealizowania, i co więcej, lepiej tego dokonać, niż jak wszystko się ułoży lub wyczekiwać, że gwałtownie wszystko zmieni się na naszą korzyść. Oczywiście, trzeba z uwagą śledzić, jak rozwija się rynek i właściwie reagować, ale jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo zostając na starcie nigdy nie wykonamy pierwszego, bardzo ważnego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się wobec tego działać w zgodzie z własnymi postanowieniami, realizujmy swoje plany, jak podpowiada nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i stąpajmy twardo po ziemi.

Może zaabsorbują Cię także podobne wątki (http://magross.pl/kluber/barrierta-l550-l551-l522-l553/) na ten wątek? Jeżeli tak, to przejrzyj je i uzyskaj inne dane na to zagadnienie.

Dzięki temu mając dość odważny zamysł będziemy potrafili przypasować go do realiów, w których genialny, nowatorski pomysł – owszem, lecz przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.