Najnowszy sposób komunikacji na odległość – technologia VoIP

Żyjemy w świecie, w którym rozmowa na dystans jest niezbędna. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wynalazł pierwszy aparat telefoniczny, minęło sporo czasu, a my – ludzie, poczyniliśmy znaczne postępy w pierwotnej technologii „dzwonienia”. Jedną z najnowszych (a także najtańszych) sposobów jest telefonia IP jednakże niewielu jeszcze z niej korzysta, a większość nawet nie wie o takiej metodzie.

telefon

Źródło: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to urządzenia, które w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów PSTN czy ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a połączenia są przeprowadzane [przy pomocy VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”). Takiego typu aparatym umożliwiają prowadzenie znacznie tańszych rozmów, czasami nawet darmowych, w ramach jednego dostawcy. Wyglądają one jak zwykły aparat wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a również wyświetlacz,lecz nie mają wyjścia w podstawowe wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, ale w wyjście do Internetu, często standardowe, takie jak przy komputerze. Co ciekawe, aby używać tejże technologii nie potrzebujemy korzystać z komputera. Potrzebować go będziemy tylko do skonfigurowania urządzenia. Sporadycznie bywa, że aparaty telefoniczne VoIP mylone są z telefonami USB, które w rzeczywistości są jedynie odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Aparaty tegoż typu nie potrafią przekazać rozmowy bez udziału komputera i łączone są z komputerem za pomocą złącza USB- kliknij aby zobaczyć źródło.

Jak zacząć korzystać?Na tę chwilę na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, lecz również indywidualnego. Aby ich odnaleźć najlepszym i najprostszym sposobem jest skorzystać z Internetu.

Jeżeli szukasz podobnych informacji na prezentowany wątek, to również rzuć okiem na (http://www.a-pro.pl/uslugi-elektryczne/) pokrewne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po kilku chwilach ukażą nam się adresy stron internetowych różnorakich operatorów.

Kategoria: szkolnictwo
Tagi: ,