Profesjonalne i sprawne badania wiroprądowe i badania twardości

Badania prądami wirowymi, zwane inaczej jako badania wiroprądowe to niezmiernie profesjonalne i sprawne badania, jakie są oparte na indukcji magnetycznej. Metoda ta polega więc na funkcjonowaniu zmiennym polem magnetycznym na daną objętość materiału, jaka jest w tym momencie testowana i jaka znajduje się w strefie oddziaływania sondy.

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wykorzystywaniu metody prądów wirowych możliwe jest wykrycie u obiektów badanych różnorodnych nieścisłości albo wad, takich jak na przykład pęknięcia, korozja, prócz tego również zwalcowania, łuski i sporo innych. Badania wiroprądowe (czytaj więcej…) są dzisiaj zaliczane do rodzaju badań nieniszczących.

badania wiroprądowe

Autor: Energodiagnostyka
Źródło: http://energodiagnostyka.pl/

badania (serwis internetowy) twardości są realizowane na przeróżne sposoby, obecnie możemy wyszczególnić kilka rozmaitych metod na sprawne diagnozowanie twardości ciał stałych. badania (przenieś mnie do strony) twardości dzieli się na trzy grupy, do których przynależą pomiary poprzez zarysowanie, pomiary strat energii poprzez odbicie się bijaka od powierzchni, jaka jest aktualnie testowana lub pomiary przez wciskanie twardszego głębnika, do materiału jaki jest badany. Twardość naturalnie jest niesłychanie ważką cechą dla przeróżnych materiałów konstrukcyjnych, w związku z tym przeprowadzanie fachowych badań twardości nieraz jest wręcz konieczne i nieodzowne. Naturalnie dla wszelkiego materiału zostały dziś skonstruowane pewne metody klasyfikowania pomiarów twardości lub przeróżne skale pomiarowe.

—>

Przykładowo dla metalów wykorzystuje się współcześnie takie skale, jak na przykład skala twardości Leeba, skala twardości Brinella czy także skala twardości Barcola. A jeśli chodzi o minerały to wykorzystywana jest współcześnie skala twardości Mohsa. Dla ceramiki użytkuje się takie skale, jak na przykład skala twardości Knoopa czy też Vickersa; dla drewna stosuje się skali twardości drewna, natomiast dla materiałów sztucznych użytkowana jest skala twardości Rockwella i inne. Dodatkowo skalę twardości gumy mierzy się z wykorzystaniem skali twardości IRHD. Oczywiście to tylko kilka przykładów skal twardości, jakie są dziś w użyciu.