Jak skrupulatnie sprawdzić własnego kontrahenta?

Tylko naiwny człowiek uważa, że ludzie są zasadniczo uczciwi – szczególnie w biznesie uczciwość nie jest czymś powszechnym. W sumie rozumiem to, w końcu w rachubę wchodzą spore pieniądze. Osobiście jestem uczciwy, ale wiem, iż uczciwość, chociaż tak naprawdę nierzadko spotykana, to jednak w żadnym razie nie jest powszechna.

Poznałem biznesmenów, którzy niejako dali się wyrolować, czyli chociażby zostali wystawieni przez kontrahenta (szerzej – ).

Jeśli opisywana tematyka Cię wciąga, to możesz uzyskać podobne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www wypowiedzenie umowy o pracę.

Jak zatem mamy okazję uchronić się przed ogromnymi problemami, które nierzadko są nawet w stanie sprawić, że znacząco utracimy zdolności finansowe? Moim skromnym zdaniem polscy przedsiębiorcy zbyt rzadko korzystają z usług świadczonych przez detektywów. A w końcu sprawny detektyw gospodarczy jest w stanie spowodować, że prowadzona przez Ciebie firma nie wpadnie w bardzo duże kłopoty. Miej to na szczególnej uwadze!

Szef w biurze firmy

Autor: Charlie Kaijo
Źródło: http://www.flickr.com

Zdaję sobie sprawę, że sprawdzanie każdego kontrahenta raczej nie jest łatwe, korzystne cenowo, a do tego pod względem logistycznym nie jest to OK, lecz przynajmniej tych największych, to jakby nie patrzeć powinno się dokładnie sprawić. Fakty są takie, że często konkretny wywiad gospodarczy to niemal być albo nie być dla naszego biznesu (info o wywiadzie gospodarczym tu). Naturalnie detektywi w naszym kraju są zobowiązani posiadać licencję, a więc przynajmniej w teorii są oni doskonałymi ekspertami, którzy w każdym przypadku wiedzą, jak nam pomóc. Gdzie znajdziesz porządnego detektywa, który jest w stanie zagwarantować porządny wywiad?

Sam szukałem detektywa gospodarczego drogą internetową. Uważam, że to najbardziej wskazane wyjście. Chociaż można pomyśleć, że porządny detektyw, który charakteryzuje się ponadstandardowymi wynikami nie potrzebuje poszukiwać klientów przez Internet, ponieważ i tak promocja jest w jego przypadku niepotrzebna, to sam uważam, że często nie ma lepszego miejsca na znalezienie detektywa, który błyskawicznie, sprawnie oraz ze 100% dyskrecją wykona swoją usługę. Mam nadzieję, iż w tym momencie wszyscy właściciele biznesów będą orientowali się, że jeżeli chcą pociągnąć biznes do emerytury, nie mogą sądzić, iż detektywi są czymś zbędnym.