Zdolne dzieciaki – w jaki sposób zagospodarować im czas?

Kiedy nie mamy pojęcia, czym wypełnić wolne godziny sobie i swoim dzieciom można na przykład wziąć pod uwagę Internet. W sieci poza zabijaniem czasu na gapieniu się na plotki można również wyszukać rzeczy, które coś wniosą w nasze życie. Jednak jak wiadomo nie ma nic za free. Dostaniemy nagrodę, jeżeli sami coś ciekawego zrobimy. W sieci jest wiele różnych konkursów.

Kocham Modę - kolekcja ubrań dla dzieci

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Konkursy online pozwalają na to, by wręcz w ostatniej minucie wysłać odpowiedź. Nie trzeba kupować znaczka pocztowego, ani słać listu, wystarczy mail lub zalogowanie się na konkursowej stronie. Całość trwa parę minut. Są konkursy dla dzieci skierowane do maluchów i są te dla ludzi którzy są pełnoletni. Wystarczy porządnie poszukać. A co ważne nagrody w takich konkursach są naprawdę fajne i drogie. Dość często też osoby, które nic nie wygrały otrzymują nagrodę gwarantowaną, czyli prawie za każdym razem coś otrzymamy.

Ręcznie wykonane

Drogie Mamy, odpoczywamy!

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci

Dawniej nasze babcie robiły dla nas drobiazgi do zabawy. Dawniej najzwyklejsze krzesło i poducha stawało się idealną bazą do schowania skarbów, a fragment starego kartonu był kamerą. Dziś dzieci muszą mieć najnowszy model telefonu i komputer z najnowszymi grami żeby mieli co robić. Jednak rzeczywistość jest taka, że wszystko zależy od tego jak dzieci są wychowywane. Owszem nie możemy dzieci odsuwać od obecnej techniki, ale można od najmłodszych lat ćwiczyć ich wyobraźnię.

Jeżeli uważasz, że wiadomości umieszczone w niniejszym tekście są warte Twojej uwagi, kliknij tu – ten użyteczny portal (http://www.impuls.waw.pl) również Cię zaciekawi!

Jeżeli chcielibyśmy by nasze pociechy były zainteresowane tym, co je otacza wystarczy, że postanowimy zrobić dla nich coś samodzielnie.

Ci, którzy twierdzą, że nie umieją powinni zajrzeć do Internetu i znaleźć coś typu: zrób to sam dla dzieci. Czasem wystarczy jakieś ciekawe zwierzątko z orgiami, a kiedy indziej idealny okaże się kawałek filcu udający tulipana. Dzięki temu dziecko zrozumie, że nawet kawałek papieru może okazać się świetną zabawką. A przy tworzeniu razem z nami wielu rzeczy będzie bardzo szybko rozwijało swoją koordynację psycho-ruchową. Tak, więc zamiast kupować dziecku kolejną zabawkę, którą po chwili rzuci w kąt, stwórzmy dla dziecka coś sami. Skoro nasza pociecha jest w stanie zrobić dla nas śliczne laurki to i my spróbujmy zrobić coś dla naszej pociechy.