
Pragnąc dowiedzieć się czym w ogóle jest „coaching”, musimy rozpocząć od przypomnienia definicji pojęcia, które jest rozumiane jako przebieg podnoszenia umiejętności niezbędnych do spełnienia naszych wizji, doskonalenia kwalifikacji pod czujnym okiem trenerów. Coach natomiast, to bardzo istotna jednostka, mająca autorytet lidera, która asystuje pracownikowi firmy przy pełnieniu powierzonych mu zadań, sprawdzając możliwości pracownika, przekazując mu informacje zwrotne po zakończonej sesji coachingu, próbując ustalić jak powinna wyglądać wspólna współpraca. Skutkiem wdrożenia coachingu jest zatem optymalizacja procesów organizacyjnych oraz wzmocnienie skuteczności realizacji zadań.
Kiedy stosować coaching? Wtedy gdy pragniemy rozwijać kluczowe kompetencje pracownicze, czyli te, mające związek z przyszłością zawodową.

Team coaching tyczy się nie tyle do jednostki, co zespołu. Zwraca szczególną uwagę na model biznesowy w jakim działa zespół, na istniejące zasoby, perspektywy, ale również na wyzwania przed którymi stoi ”team”. Przede wszystkim istotne jest, aby zespól uzyskiwał większe efekty, niż gdyby jednostki pracowały osobno.
Jeśli chcesz sprawdzić rzetelność informacji zawartych tej publikacji, to kliknij tu oraz zweryfikuj u źródła (https://www.lubin-adwokat.pl/) a uzyskasz stuprocentową gwarancję w takiej kwestii.
Wtedy uwalnia się ”paliwo” pracowników i jako„drużyna” odnoszą lepsze wyniki.
Na produktywność zespołu składa się sporo czynników, lecz głównie jest to: uściślenie celu i strategii działania drużyny, wyznaczenie zasad współpracy czy poczucie odpowiedzialności za grupę – .