Czy pracowanie spoza biura ma same plusy? Okazuje się, że niekoniecznie. Zobacz o jakiego typu minusach można wspomnieć

Mogłoby się wydawać, iż praca zdalna, z naszego domu i na swoich warunkach to świetne rozwiązanie dla każdego pracownika, który jak wiele osób musi zarobić na własne utrzymanie. Sporo z nas z pewnością marzy o tym i mniej lub bardziej aktywnie do tego dąży. Wszak opcja taka wydaje się być niezwykle wygodną. Najczęściej pracują tak graficy, copywriterzy albo praca informatyk.

Informatyk

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że taka praca ma też swoje wady. Praca w domu wymaga od nas mnóstwo samodyscypliny. Nie mamy koło siebie szefa, który mówi co oraz kiedy powinno się zrobić (najnowsze oferty). Nie będzie również osoby, która weźmie odpowiedzialność, jak i często również takiej, która natychmiast będzie w stanie pomóc, gdy wystąpią problemy. Będziemy niejako skazani na samowystarczalność. Praca w biurze nie stwarza tych problemów. W biurze łatwo znaleźć kogoś, kto w razie trudności wyciągnie pomocną dłoń (mowa oczywiście o normalnych zakładach pracy, bez atmosfery mobbingu i przesadnej rywalizacji).

O taką samodyscyplinę czasem naprawdę trudno. W pochmurne, jesienne dni dużo ciężej będzie podnieść się wcześniej z łóżka oraz wziąć się do pracy, jeżeli nie będzie za bardzo przymusu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne wiadomości na frapujący Cię temat. Przejdź do nowego tekstu oraz czytaj raport (https://www.aspatrust.com/).

Może być również ciężko oprzeć się pięknej pogodzie czy masie innych okoliczności, które korcić będą do odłożenia pracy na potem. W domu po prostu ciężej o skupienie, szczególnie, kiedy nie mieszkamy sami.http://malowanielinii.com/oznakowanie/malowanie-hal-i-magazynow/ oznakowanie magazynuPrzy małych dzieciach może być to wręcz niemożliwe. Praca w domu może także prowadzić do alienacji. Czy nam się to podoba, czy nie, zakłady pracy są miejscami, w których dorośli ludzie mają najwięcej relacji z innymi ludźmi. Jeśli pozbawimy się tych okazji, prędko możemy zacząć odczuwać osamotnienie. Przy braku podpory ze strony innych i tych samych celów zawodowych grozi nam także szybsza utrata motywacji oraz wypalenie.

Widoczny jest pewien trend pośród freelancerów, polegający na wspólnym wynajmie pomieszczeń biurowych wraz z innymi przedstawicielami wolnych zawodów. Tak jest praktycznie wszędzie w Polsce, na przykład praca Radom (zobacz nowe oferty pracy). Jak więc widzimy, nawet sposród osób pracujących niezależnie istnieje potrzeba posiadania zawodowych relacji z innymi osobami.

Czy praca w domu jest rozwiązaniem dla każdego?
Na pewno nie. Każdy z nas posiada różny charakter i inaczej będzie potrafił dostosować się takiego trybu życia. Może być też tak, że po pewnym czasie zatęskni się za biurem i z chęcią wrócimy na etat. Być może będziemy szukać nowej pracy, sprawdzać oferty pracy Żyrardów (najnowsze oferty). Takie przypadki występują dosyć często. Warto jednak spróbować, bowiem wbrew temu co możemy wywnioskować z powyższego tekstu, zdalny sposób pracy ma także sporo zalet.

Related Post