Prowadząc swoją firmę powinieneś zwrócić uwagę na prawa autorskie

Sporo osób stara się zrozumieć, czym w ogóle różni się wzór użytkowy od przemysłowego. Trudno opisać ową różnić, ale spróbujemy pokrótce to wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy są przedmiotami, które są chronione przez prawo, o ile oczywiście są nowatorskie, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co możemy poczuć pod palcami, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia estetyczne, czyli wygląd. Żeby szybciej to ogarnąć, dajmy na to stół, jest wzorem użytkowym, jeśli na przykład będzie miał sześć nóg i blat będzie połączeniem szklanej powierzchni z drewnem (oczywiście wszystko stworzone w nowatorski sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, że szkło będzie białe i zamglone, a drewno jasne i nogi będą z różnego rodzaju drewna w różnych odcieniach. Możemy zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać zamglone szkło w różnych odcieniach. Taka jest zasadnicza różnica między tymi dwoma wzorami.

Czy konkurencja w reklamie jest uczciwa

reklama na samochodzie

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś mówiło się, że bycie uczciwym jest w cenie. W obecnych czasach najczęściej „brudne” zagrania mogą zrobić więcej niż bycie szczerym. Cóż niewiele osób jest dziś zdziwionych nieuczciwa konkurencja w reklamie. Choć życie już wiele razy pokazało, że w rzeczywistości prawda wypłynie zawsze na wierzch, to ludzie jeszcze żyją złudzeniami w tej kwestii. Polecamy artykuł A najlepiej robić wszystko, co z interesami związane właściwie, bez jakiś nieczystych zagrywek nawet, a może i szczególnie, w reklamie. Ludzie raczej nie lubią braku profesjonalizmu, a właśnie brak pewności w tym, co się robi objawia się niegodnym zachowaniem.https://www.pitprojekt.pl/jak-rozliczyc-pit-przez-internet/ pit projektDlatego zamiast robić pod górkę konkurentom nieuczciwą reklama, może dobrze byłoby znaleźć większą ilość czasu do polepszenia standardu własnych produktów? Każdemu wyszłoby to na dobre.Autor

Czym tak w ogóle są prawa autorskie

reklama

Autor: Gary Denham
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie często obchodzą różnymi ścieżkami sprawą w obecnych czasach okazują się prawa autorskie. Ludzie w Internecie robią, co im się zamarzy. Nie mają żadnych zahamowani, bo pewnie nie do końca rozumieją, to, że często łamią prawa autorskie. Co to są prawa autorskie? Otóż są to wszystkie prawa, które posiada osoba będąca autorem konkretnego wytworu: mogą to być jakieś słowa, zdjęcia, wygląd jakiegoś produktu, czyli wszystko to, o czym może decydować jedynie twórca.

Zaciekawił Cię ten post? Zatem kliknij w link do serwisu design opakowań i rozkoszuj się kolejnymi faktami. W razie pewnych wątpliwości – odezwij się do nas.

Tak, więc jeżeli przytaczamy czyjeś słowa nie zapominajmy, że jest coś takiego jak cudzysłów. Warto też podawać źródła nie swoich zdjęć.
Czytaj też

Related Post