Czym jest pozycjonowanie i czy warto poruszyć temat?

Czy ktoś potrafi wyobrazić sobie życie bez sieci? Ja zdecydowanie nie… Globalna sieć już na stałe zagościła w miejscu pracy oraz naszych prywatnych czterech ścianach. Ktoś może powiedzieć, że ludzie komunikowali się skutecznie jeszcze przed powstaniem internetu a ja pytam o jakość tej komunikacji. Oczywiście można było wysłać wiadomość pocztą i czekać (nigdy tak na prawdę nie wiadomo ile) aż odbiorca otrzyma (albo nie) naszą wiadomość.

Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Aby być pewnym iż ją dostał musieliśmy czekać tyle samo czasu na odpowiedź lub potwierdzenie. W późniejszym okresie technika pozwoliła na niemal natychmiastową komunikację przy użyciu telegrafu czy telefonu jednak za pomocą tych urządzeń mogliśmy jedynie przesyłać krótkie komunikaty i głos co tylko częściowo oddawało proces komunikacji. Radio i telewizja z kolei umożliwiały przesyłanie informacji tylko w jedną stronę co uniemożliwia jednoczesne wysyłanie i odbieranie wiadomości. To internet i TV od TVK – (internet wrocław) umożliwił nam niezawodną, szybką i dwustronną komunikację, w której treść komunikatu mogła być praktycznie dowolna.

Internet zyskał swoją popularność w głównej mierze dzięki stronom www (World Wide Web), na których można było zamieszczać coraz bardziej interesujące treści. Ilość stron www zaczęła rosnąć w tak dynamicznym tempie, że powstała potrzeba stworzenia wydajnego narzędzia do znajdowania interesujących nas informacji. Jedną z pierwszych popularnych wyszukiwarek była ale od jakiegoś czasu najbardziej znaną i zyskującą coraz więcej zwolenników jest W tym momencie samo nasuwa się pytanie jak wygląda kwestia trafności wyników wyszukiwania w porównaniu do naszych zapytań i czy internauta ma jakikolwiek wpływ na wyświetlane wyniki. Tematem tym zajmuje się branża pozycjonerska albo w skrócie – SEO.

SEO (z ang. Search Engine Optimization) to w dokładnym tłumaczeniu optymalizacja silnika wyszukiwania a po ludzku – pozycjonowanie stron www. Mało ludzi wie, że internauci mają wpływ na wyniki wyświetlania stron dla wszelkich zapytań.kontynuuj poznawanie (zobacz logintrade.pl)Istnieje nawet biznes zajmujący się tylko tym konkretnym zagadnieniem. Mimo iż jest to dalej branża niszowa, to na naszym rynku jest już kilku poważnych graczy zajmujących się pozycjonowaniem. Na czym polega ich praca? Tego nikt nie wie, ponieważ każda z firm broni dostępu to swoich danych tak aby jak najlepiej je wykorzystać z zyskiem dla siebie. W internecie jest jednak sporo wiadomości na ten temat np. na także każdy użytkownik może poznać podstawy SEO w kilka minut.

Aby skutecznie wypozycjonować stronę www należy zawsze przestrzegać zaleceń Google. Przejrzystość strony oraz występowanie na niej pozycjonowanych fraz to podstawa. Historia domeny, na której znajduje się interesująca nas strona również ma duży wpływ na jej występowanie wśród wyników wyszukiwania. Jeżeli chcemy zmienić pozycję strony, musimy uważać aby robić to w sposób bezpieczny to znaczy taki, który nie spowoduje dodania tej strony do filtra lub całkowitego usunięcia z wyników wyszukiwania. Takie pozycjonowanie, które jest zgodne z zaleceniami Google nazywa się etycznym pozycjonowaniem. Profesjonalne firmy zajmujące się pozycjonowaniem stosują tylko takie praktyki, które są uznane za etyczne. Najlepsi pozycjonerzy posiadają zaplecze oraz podpisują umowy partnerskie z dużymi serwisami internetowymi, co umożliwia im skuteczne funkcjonowanie.

Pozycjonowanie jest procesem tak złożonym, a mechanizmy wyszukiwania Google zmieniają się tak często, że aby zawsze być na bieżąco z tym tematem należy stale śledzić zmiany na tym trudnym rynku. Widać więc, że jest to praca dla pasjonatów a nie dla ludzi chcących szybko zarobić duże pieniądze przy małym nakładzie pracy. Pozycjonowanie to ponadto proces długoterminowy co często odstrasza ludzi pragnących szybkiego zarobku. Jeśli i Ty chcesz zostać pozycjonerem proponuję zacząć zgłębiać ten temat już dziś.

Kategoria: kursy i szkolenia