Jak zdobyć pieniądze na start firmy?

Z całą pewnością każdy z nas, chociaż raz w życiu zatęsknił za tym, by samodzielnie kreować swą przyszłość na polu zawodowym. Zamarzył o byciu niezależnym i samodzielnym kierowaniu karierą. Ale marzenie o byciu niezależnym to oczywiście za mało by odnieść sukces jako właściciel firmy. Wymagana jest umiejętność organizacji dnia pracy, gdyż szefowi firmy nikt nie ustala obowiązków i terminów.

Fundusze UE

Autor: DonkeyHotey
Źródło: http://www.flickr.com

Inwencja to następna istotna cecha konieczna w fazie powstawania jak i prowadzenia firmy. Konsekwencją kreatywnego myślenia może być dobry pomysł na biznes, a w dalszej kolejności stałe ulepszanie produktów czy usług. Posiadając oryginalny pomysł mamy szansę na pozyskanie funduszy na założenie biznesu. Dotacje unijne, programy wspierające przedsiębiorców, to narzędzia, dzięki którym łatwiej jest zrealizować pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy proponowanej przez fundusze unijne znacząco wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej postrzegania na rynku. Więcej: .

Nie zapominajmy, że samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to nakaz utrzymania działalności gospodarczej przez określony czas. Mimo ryzyka z jakim kojarzone jest posiadanie własnej działalności wiele osób decyduje się na ten krok z przekonaniem o jego dalszym rozkwicie.

Dla młodych lub dopiero zakładanych spółek o dużym potencjalne rozwojowym, realizujących koncepcje o innowacyjnym charakterze powołany został fundusz zalążkowy – opisane na Aby dostać dofinansowanie, trzeba mieć przemyślany i dokładnie opracowany plan działania, bowiem po odszukaniu należytego funduszu, firmę czeka etap selekcji.

pieniądze w walucie euro

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Po nawiązaniu współpracy, przedsiębiorstwo otrzymuje fundusze. Pozyskanie środków, dokładna analiza projektu przez doświadczonych specjalistów oraz kontrola nad całym projektem to najczęściej wymieniane zalety finansowania przez fundusz inkubacyjny. Ostatni argument, może być również postrzegany jako wada, jest jednak elementem, który w dalszej perspektywie przekłada się na pozytywne, zamierzone rezultaty.

Related Post