Czy to prawda, że tylna belka w citroenie berlingo lub w renault laguna wpływa istotnie na komfort w trakcie jazdy?

Na chwilę obecną auto nie jest jak dawniej dobrem elitarnym. W polskim gospodarstwie domowym albowiem zwykle bywa choć jedno auto. Szkopuł jednakże dotyczy kwestii eksploatacji.

samochód, auto, Citroen C4 Picasso

Autor: RL GNZLZ
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o stare auto, koszty utrzymania nie są aż tak duże. Nowoczesne samochody są zwykle serwisowane w ulubionym warsztacie, a co za tym idzie każda usługa, nawet niewielka związana jest z ogromnymi kosztami. Jedną z materii, jaka dotyczy pojazdów to zużycie tylnej belki. O ile tylna belka citroen berlingo zwykle zmusza do tradycyjnej regeneracji, o tyle w przypadku innych marek niezbędna jest jej naprawa.

Porównaj –

Tylna belka składa się zwykle z osi, na jakiej znajduje się piasta koła. Co więcej posiada elementy między innymi : rura nośna, wahacz oraz poduszka mocująca. Wyżej wspomniane detale posiadają jednakże ogromną skazę – są podatne na uszkodzenia. Przykładowo tylna belka renault laguna to szczegół, który bardzo często bywa wymieniany. Przeważnie zużywa się łożysko, jakie po danym czasie wyrabia się , a tym samym obliguje do wymiany. Następnym detalem, jaki ulega zatarciu jest wahacz.

Taka regeneracja polega na rozczłonowaniu, wpasowaniu tulei , jak również wymianie łożyska – klik. Dlaczego jest to tak bardzo ważne? Odpowiednio zrobiony wahacz gwarantuje właściwą zbieżność kół, a fakt ten polepsza komfort podróży pojazdem. Przy takiego typu naprawach, warto szukać warsztatów, jakie proponują 24-miesięczną gwarancję na poszczególne detale.

czerwone renault Clio

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy właściciel posiada pewność, że jego samochód jest odpowiednio naprawiony. Co więcej, występuje ewentualność, że bezzwłocznie nie spotka się takiego typu utrudnień. Niekiedy powinno się rozglądnąć w innym niż zwykle miejscu, ponieważ najczęściej tego typu defekty lepiej wykryć, gdy mechanik jest bezstronny.

www.tawol.com.pl