Coaching to określenie bardzo popularne ostatnio, można się z nim często spotkać w różnorodnych sytuacjach

Coaching jest określeniem bardzo popularnym ostatnio, można je napotkać często w rozmaitych miejscach. Raczej niewielka ilość ludzi zdaje sobie jednak sprawę, co to określenie znaczy i z czym jest powiązane. Jest to mianowicie zwrot odnoszący się do rozmaitych dziedzin życia, w pierwszej kolejności do psychologii i biznesu. Techniki z coachingu powszechnie stosuje się do nabywania i pogłębiania umiejętności potrzebnych w prowadzeniu przedsiębiorstwa oraz w pracy w dużej korporacji. W przebiegu coachingu bardzo ważną osobą jest trener, czyli coach. Osoba taka powinna mieć określone uprawnienia do spełniania swoich powinności, a do otrzymania tego rodzaju pozwoleń konieczne są określone cechy. Zdobywa się je na różnorodnych kursach i warsztatach coachingowych. W zawodzie tym także niezwykle cennym elementem jest doświadczenie.

coaching

Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Jak już było powiedziane, dobry trener personalny musi dysponować zbiorem określonych cech i umiejętności, by być w stanie dobrze realizować własne obowiązki. Cechą indywidualną, która stosunkowo często się pomija, a jest ogromnie ważna, jest miłe usposobienie i umiejętność łagodnego odnoszenia się do innych. Specjalista taki by osiągnąć swój cel musi być człowiekiem zdecydowanym, nie może jednak rozmawiać z daną osobą w sposób niemiłu, może to bowiem spowodować rezygnacją klienta. Efektywność coachingu wymaga dużej cierpliwości, a w pierwszej kolejności wyrozumiałości. Bardzo ważna jest umiejętność wczuwania się w sytuację innych osób i przewidywania ich działań (jakie są korzyści z coachingu).

coaching

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Po wyszukaniu w Internecie frazy „szkolenia coaching” uzyskuje się duża liczbę rezultatów. Tego rodzaju szkolenia oferowane są w pierwszej kolejności przez duże korporacje, które zlokalizowane są w dużych miastach. Szkolenia i kursy przeznaczone są dla różnych grup interesujących się coachingiem. Mogą to być osoby na zróżnicowanym poziomie umiejętności coachingowych. Tak więc warsztaty warsztaty radykalnego wybaczania mogą uczyć tej umiejętności od podstaw lub mieć charakter uzupełniający, ulepszający dotychczasowe kwalifikacje. Kursy mają także urozmaicone ceny, niektóre z nich prowadzą na przykład specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i bardzo dobrą opinią w branży.