Zamierzasz zbudować dobre relacje z klientami? Poznaj typy programów lojalnościowych

Każda osoba posiadająca firmę chce cieszyć się szerokim gronem klientów, którzy systematycznie korzystają z jego usług albo kupują jego artykuły. By tak było, nie zawsze starczy dobra oferta oraz sprzyjająca cena – w tworzenie pozytywnych kontaktów pomagają także programy lojalnościowe.

wejdź na stonę
Programy takie polegają na wynagradzaniu klientów za korzystanie z usług w zamian za ciekawe benefity, dzięki którym klient chciałby związać się z konkretną marką na dłuższy czas. Wyróżnia się 3 kluczowe rodzaje programów lojalnościowych. Pierwszy z nich to program, jaki opiera się na korzyściach. Co to znaczy?

Klient w zamian za kupno produktów albo wybór usług proponowanych przez firmę otrzymuje rozmaite nagrody, do jakich zaliczają się na przykład talony na tańszy asortyment, zniżki albo gadżety, przeważnie oznaczone logiem konkretnej firmy. Mogą to być kubeczki, parasolki, podkładki pod mysz czy topy. Ludzie doceniają takie upominki, zwłaszcza gdy nie trzeba gromadzić punktów przez rok, aby otrzymać chociaż niewielką niespodziankę. Drugim rodzajem programów jest system, jaki jest oparty na emocjach. Dzięki zbudowaniu pozytywnej więzi emocjonalnej z konsumentami można stworzyć naprawdę długotrwałe relacje. Wymagają znaczniejszych nakładów finansowych, niż pierwszy rodzaj programów, jednakże efekty z nimi powiązane są również dużo lepsze.

Odkryj kolejne podobne bardzo przydatne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tutaj oraz poznaj więcej w serwisie (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/stanowiska-pracy-avero/).

Trzeba dokładnie przygotować strategię, by prowadzić sensowne działania. Szczególnie cenione są na przykład spotkania z klientami, kluby czy konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. Ostatnim rodzajem programów są systemy opierające się i na pożytkach, i na emocjach. Firma nie tylko tworzy emocjonalne relacje, lecz też oferuje swoim klientom szereg nagród, jakie można otrzymać w zamian za np. robienie systematycznych zakupów.

Jeżeli chcesz efektywnie przywiązać konsumentów do swojej firmy, musisz dobrać programy lojalnościowe, które są świetnie dostosowane do rodzaju prowadzonej przez ciebie działalności – dowiedz się więcej. Należy też pamiętać, by klient mógł bez problemu weryfikować stan swoich punktów oraz wiedzieć, na co można je wymienić. Tylko wtedy będziesz cieszyć się lojalnością klientów, wracających do ciebie za każdym razem, gdy będą potrzebować produkowanych przez ciebie wyrobów bądź proponowanych w twojej firmie usług.