Jak odmienić wygląd swojego pojazdu bez potrzeby kupna?

Samochód to najczęściej poważna inwestycja, w związku z tym chcemy aby wszystko funkcjonowało sprawnie przez jak najdłuższy okres. Nie ma w tym dlatego niczego dziwnego, że wizerunek pojazdu może przestać się nam podobać. Jeżeli chcemy w jakiś sposób go odmienić, nie musimy od razu nabywać nowy, ponieważ na rynku istnieją firmy, które wspomogą nas w zmianie wyglądu się auta bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Jak zmienić auto przy użyciu naklejek?

reklama na autobusie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim możemy okleić szyby. Po takim etapie karoseria wygląda dużo korzystniej. Nasuwa się pytanie, czy tego typu zabieg jest legalny. Jeżeli właściciel samochodu ma taką ochotę, jak najbardziej może to wykonać. Są jednak wytyczne, których powinno się trzymać. Przednia szyba musi przepuszczać światło w 75%. Z kolei boczne – 70%. Nie ma konkretnych wymogów co do pozostałych szyb. Jeśli przepuszczalność jest mniejsza, pojazd nie przejdzie przeglądu. Można również dostać karę od policji podczas kontroli drogowej.

Początkowo jest poproszenie właściciela o odklejenie folii – kiedy się nie zgadza otrzymuje mandat, a dodatkowo może mu zostać odebrany dowód rejestracyjny. Całkowicie zabronione jest używanie folii lustrzanych, które mogą oślepić pozostałych kierowców i prowadzić do wypadków. Ten element odmiany wizerunku pojazdu ma swoich zwolenników i przeciwników. Zdecydowanie dużą zaletą jest fakt, że dzięki foliom samochód wolniej nagrzewa się latem, natomiast zimą mniej intensywnie traci ciepło. Dodatkowo interesujące strona przedsiębiorstwa Firma Sprzątająca Czystal jest to bardzo dobra ochrona przed kradzieżą, gdyż w najmniejszym stopniu nie widać, co jest wewnątrz. Oprócz tego można także instalować w folie antywłamaniowe, które uniemożliwiają rozbicie szyb. Następnym sposobem zmiany wyglądu auta jest zmiana jego barwy za pomocą folii. Rozstrzygnięcie jest o tyle ciekawe, że nie jest ono przeprowadzane na stałe i w każdej chwili możemy wymienić kolor albo wrócić do bazowego.

Dodatkowo folia (Folia przemysłowa) jest traktowana jako swoistą ochronę lakieru. W ofertach dostępne są różne wykończenia i kolory. Jeżeli wymianę przeprowadzi profesjonalna firma, będzie ona właściwie niewidoczna. Oferty można bez problemu znaleźć w Internecie, wystarczy określić jakie miasto nas interesuje (np. oklejanie samochodów Wrocław) i sprawdzić rekomendacje innych klientów oraz upewnić się, że używane folie będą naprawdę dobrych marek, przykładem, na który należałoby zwrócić uwagę, jest oferta .
Posiadanie auta przez wiele lat, może sprawiać, że jego wizerunek nam się zwyczajnie opatrzy. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest oklejenie go. Jest to zdecydowanie mniej kosztowny sposób na zmianę wyglądu, niż zakup nowego pojazdu. Dodatkowo kolor i wykończenie możemy wymieniać, kiedy tylko mamy na to ochotę.