Jak efektywnie sprawdzić swojego kontrahenta?

Wyłącznie naiwniak sądzi, że ludzie są zasadniczo uczciwi – zwłaszcza w biznesie uczciwość nie jest w cenie. W sumie mogę to zrozumieć, przecież w grę wchodzą spore pieniądze. Osobiście jestem uczciwy, lecz wiem, iż uczciwość, chociaż w sumie nierzadko spotykana, to jednak nigdy nie jest powszechna. Poznałem przedsiębiorców, którzy niejako dali się oszukać, a więc choćby zostali wystawieni przez swojego kontrahenta.

W jaki sposób zatem mamy możliwość uchronić się przed gigantycznymi problemami, które bardzo często są nawet w stanie spowodować, że znacznie utracimy zdolności finansowe? Moim skromnym zdaniem przedsiębiorcy w naszym kraju zbyt rzadko korzystają z usług oferowanych przez detektywów gospodarczych. A przecież solidny detektyw gospodarczy jest w stanie sprawić, że firma nie popadnie w bardzo duże tarapaty. Miej to na szczególnej uwadze!

spotkanie załogi, biznes

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Wiem, że sprawdzanie każdego kontrahenta w zasadzie nie jest łatwe, korzystne finansowo, a do tego pod względem logistycznym nie jest to OK, ale przynajmniej takich największych, to jakby nie patrzeć trzeba szczegółowo sprawić. Fakty są takie, że często solidny wywiad gospodarczy to niemal być albo nie być dla naszej firmy (o wywiadzie gospodarczym na forum). Naturalnie detektywi w Polsce muszą posiadać licencję, a więc przynajmniej w teorii są oni świetnymi fachowcami, którzy w każdym przypadku wiedzą, w jaki sposób nam pomóc. W jakim miejscu znajdziesz bardzo dobrego detektywa, który jest w stanie zagwarantować solidny wywiad?

Osobiście szukałem detektywa przez Internet. Sądzę, że to najlepsze rozwiązanie. Choć można powiedzieć, że solidny detektyw, który cechuje się ponadprzeciętnymi wynikami wcale nie musi szukać klientów przez Internet, bo tak czy siak reklama ( zobacz także litery świetlne gdańsk) jest akurat w jego przypadku zbędna, to sam uważam, że bardzo często nie ma bardziej wskazanego miejsca na znalezienie detektywa, który błyskawicznie, solidnie i dyskretnie wykona swoją usługę. Żywię ogromną nadzieję, iż teraz wszyscy właściciele biznesów będą wiedzieć, że jeśli zamierzają pociągnąć biznes do emerytury, nie mogą myśleć, iż detektywi są zbędni.