Dosyć interesującym sposobem na biznes jest sprowadzenie towaru z Chin. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

Całkiem dochodowym pomysłem na biznes jest towar transportowany z Chin. Często jednak, aby zacząć potrzeba kontaktów w tym dalekim kraju. Przy braku zwyczajowego kontaktu z przedsiębiorstwem możemy napisać wiadomość do różnorodnych firm. Najlepiej w takiej informacji spytać się o produkty, formy płatności czy wysyłkę.

klik

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Starajmy się nie zapominać, żeby napisać dobrą wiadomość, aby nasz partner traktował nas poważnie. Z oczywistych względów musimy stworzyć taką informację po angielsku, chociaż niekiedy zdarza się, że w przedsiębiorstwach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin transportowany jest do mnóstwa miejsc, najczęściej jednak korzystają z niego różne hurtownie. Z reguły hurtownia wielobranżowa, gdzie możemy spotkać przedmioty odmiennego zastosowania.

Po decyzji importu z Chin, strona zamawiająca otrzymuje fakturę proforma od kontrahenta, a także instrukcję odnośnie płatności. Pamiętajmy, żeby zawsze wpłacać kwoty pieniężne na konto firmowe. Z jakiego powodu to takie istotne? Dlatego że może wydarzyć się, że doręczyciel będzie próbował uniknąć w ten sposób podatków.W sytuacji kiedy chcemy planować import dużej części towaru to trzeba otwierać w banku akredytywę. Akredytywa jest to forma rozliczeń krajowych a także zagranicznych przy pomocy banku, wykorzystywana jest jako instrument zabezpieczający interes stron kontraktu. Zazwyczaj także proponowanajest forma wpłaty zaliczki, której wartość może wynosić 30-50%, a następnie płaceniu dalszej kwoty należności.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę wpłaca się na w odniesieniu do faktury proforma, kolejną część w ustalonym terminie. Jak prezentuje się transport towaru z Chin? Przy ograniczeniach wagowych przesyłkach najbardziej niezawodną i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie zakończyć wszystkie formalności celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczenie do agencji celnej dostawcy potrzebnych dokumentów firmy . Powinniśmy też nie zapominać, że towar nasze produkty może zaczekać na odprawę prawie dwa tygodnie, z kolei kurier po kilku dniach, z reguły od trzech do pięciu, może naliczać opłaty magazynowe.