Audyt finansowy – czym jest?

W sytuacji, gdy spostrzegłeś, że w twoim przedsiębiorstwie coś złego dzieje się z budżetem, to nie ociągaj się i zatrudnij specjalistów, którzy zrealizują w twoje firmie ogólny audyt finansowy. Jest to skrupulatne skontrolowanie finansów firmy przez zespół dobrze przygotowanych audytorów. Będą szukać oni wszelakich uchybień i potencjalnych szkodliwych operacji, które robili twoi ludzie.

Księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Czasem audytorzy potrafią podpowiedzieć dobre ulepszenia w technice prowadzenia finansów. Dzięki nim można wydostać firmę z tarapatów ekonomicznych. Czasem audyt (przeczytaj więcej tutaj) ludzi, którzy spoglądają świeżym okiem na rachunki, może dać dużo korzyści.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Audytorzy parają się także bardzo wymagającym zadaniem, jakim jest badanie sprawozdań finansowych. Jeżeli twoja firma posiada jakieś związki z instytucjami państwowymi, na przykład otrzymuje finansowanie z budżetu unijnego, wtedy musi systematyczne przedstawiać organom sprawozdania finansowe, w których ukazuje na co zostały przeznaczone środki. Żeby w tych sprawach nie rodziły się żadne konflikty z władzami państwowymi, mądrze jest opłacić specjalistyczne biuro księgowe, które zrealizuje drobiazgowe badanie sprawozdań finansowych i wyłuska możliwe błędy i nieścisłości w ich spisywaniu.

monety

Autor: Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli szukasz biur księgowych w stolicy kraju, do wyszukiwarki internetowej wpisz frazę „audyt finansowy” (poznaj ofertę). Efektów wyszukiwania na pewno będzie mnóstwo, zatem należy spędzić odrobinę czasu i dokładnie poznać te przedsiębiorstwa. Polecamy poszukać w sieci opinii na ich temat. To bezdyskusyjne, że przedsiębiorstwo na oficjalnej stronie sieciowej napisze o swojej działalności same pochwały. Hasła marketingowe zawsze powinno się dokładnie weryfikować. Nie ma nic bardziej przydatnego niż opinie ludzi, którzy kiedyś zatrudniali jakieś biuro księgowe. Ich opinie umieją sporo zmienić w naszym postrzeganiu i sprawić, że wybór specjalistów będzie prostszym zadaniem.

Znajdź ciekawą propozycję na:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Financial Service Support