obowiązki podatnika i miejsca pracy w Irlandii

Jeżeli pragniesz zacząć robotę w Irlandii, poniższy mały przewodnik z pewnością będzie dla ciebie przydatny. Przeczytaj więc go uważnie i kieruj się na piękne Cliffs of Moher i Dublin!

Bezrobocie w Irlandii – w lipcu liczba osób niezatrudnionych w kraju Éire zaliczyła pułap niemalże 15 procent, co umieszcza go na 5. pozycji w zestawieniu krajów Unii Europejskiej. To fatalna informacja dla migrujących do Irlandii za pracą. Irlandia jest dręczona przez długi kryzys i należy odczekać kilka miesięcy na poprawę sytuacji.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Podatki w Irlandii – tutaj kwestia wygląda zdecydowanie lepiej. Podatki w ojczyźnie Guinessa są dość niskie. Irlandia lokuje się na 9. pozycji raportu swobodnych ekonomicznie miejsc globu. Nasz kraj zajęła w nim słabiutką 64. pozycję. To powinno cię przekonać do prowadzenia firmy w Irlandii.

List motywacyjny po angielsku – to istotny załącznik do życiorysu. W sytuacji, gdy twoje możliwości językowe są niewystarczające, poproś osobę sprawną w angielskim o stworzenie tekstu. Możesz także namierzyć fachowca w Internecie, ale taka usługa jest nietania.

Zdrowie – lękasz się, że nie będziesz potrafić porozumieć się z medykami? Żaden problem. W Irlandii znajduje się centrum medyczne dla emigrantów z Polski Medicus. Pracuje w niej mnóstwo lekarzy wieloraków specjalizacji – psycholog, ginekolog, pediatra itd.. Poznaj witrynę sieciową centrum medycznego, wpisując w wyszukiwarkę frazę „Medicus Dublin”

Praca za granicą to niezła opcja, nawet w okresie kryzysu. Zobacz: polepszasz swoje kompetencje lingwistyczne, zarabiasz nieco dobrych pieniędzy, nabywasz doświadczenie, zawiązujesz nowe znajomości, oswajasz się z obcymi nacjami. Zalecam ci jednak, żebyś odczekał trochę miesięcy na emigrację. Kryzys minie i wtedy będzie łatwiej zdobyć opłacalną robotę bądź założyć dochodowe przedsiębiorstwo. Teraz jednak wskaźniki gospodarcze wyspy są marne. Pracuje (zobacz świadczenie rodzicielskie)

Źródło: Gazeta.ie