Wszystko o pracy w Irlandii

Podróż młodych ludzi za wypłatą trwa w najlepsze. Wiadomo, że w Europie są problemy na rynku pracy, jednak poszukujemy swojego eldorado, gdzie moglibyśmy w końcu spokojnie dorobić, trochę odłożyć i finalnie wrócić do rodziny. Dla niektórych Irlandia stała się szczytem marzeń.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Zaczyna się tak samo – wakacje, studia i dodatkowa praca za granicą i opcja zaznania przygód. W kraju zwykła rutyna, szare bloki i stały brak miejsc pracy – umowa o dzieło za grosze, najważniejsze by związana z wykształceniem. Nareszcieuznajemy, że nie pociągniemy tak ani chwili dłużej, że czas coś zrobić zanimzrobi się za późno. Mamy plan, żeby wyjechać na moment, co zwykle się przedłuża. Irlandia (zobacz mieszkanie dublin ) – rude dziewczyny, cliffs of moher i święto piwa – przyciągają jak magnes.

Pracujemy w obcym językuTo z czym przede wszystkim trudności, to cv i list motywacyjny po angielsku. Szczęśliwie najczęściej znajdzie się ktoś, kto pomoże, da kilka podpowiedzi i finalnie uda się czego zaczepić, a inne kłopoty same się rozwiążą. Istotne jest, by wypłata mogła być godziwa, jakieś inne dokumenty – pakiet ubezpieczeniowy i wykupiony medicus też by się przydały. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna to można było znaleźć, ale nagle czas prosperity się skończył.

Bezrobocie i załamanie koniunkturySpadki gospodarcze i bezrobocie w Irlandii nie pojawiły się znikąd. Wielokrotne próby regulowania rynku, pompowanie sprawy nie czynią się automatycznie. Trzeba dopilnować swoich spraw, aby w przyszłości fiskus nie upomniał się {niesłusznie|niesprawiedliwie] o nasze pieniądze. Rozmowy ze skarbówką nigdy nie są przyjemne.

Źródło: Gazeta.ie