Consulting i coaching – rozwiązania, których celem jest wsparcie zarządzanej przez ciebie firmy

Nawet odnosząca sukcesy marka czasem potrzebuje asysty z zewnątrz. Zwłaszcza teraz, gdy dla biznesu zbliżają się okropne czasy, ponieważ z Zachodu płynie fala spowolnienia ekonomicznego. To moment, kiedy skuteczny konsulting umie uratować przedsiębiorstwu życie.

Ta usługa opiera się na tym, że zewnętrzna agencja consultingowa przesyła do firmy grupę doradców, którzy szczegółowo oceniają sytuację rynkową działalności, a potem przedstawiają managerom możliwe drogi modernizacji.

biuro firmy

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

Consulting może być realizowany dla konkretnych wycinków funkcjonowania firmy, np. przed wdrażaniem jakiegoś większego kroku biznesowego, takiego jak chociażby konsorcjum. Dobrze wyszkoleni konsultanci zewnętrzni potrafią wskazać managerom, jak warto zracjonalizować pojedyncze szczeble działalności, takie jak zarządzanie procesami .

Innym typem usług, które mogą wyciągnąć firmę z kłopotów, jest coaching. W tym przykładzie agencja doradcza deleguje jednego specjalistę, który zostaje mentorem dla któregoś z firmy.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej crm online na prezentowany temat – informacje okażą się na pewno niezwykle fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Szara strefa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Taki trener powinien mieć dyplom z takich miejsc, jak szkoła coachingu, by skutecznie wytrenować twojego pracownika. Tak jak w powyższym przypadku, mentor również zaczyna prace od zebrania materiałów badawczych – obserwuje człowieka przy jego normalnych obowiązkach, takich jak np. zarządzanie zmianą, zbiera najważniejsze spostrzeżenia i pisze wyczerpujący raport. Następnym zadaniem dla coacha jest prawdziwe przeprogramowanie pracownika – omówienie błędnych zachowań, narzucenie zmian i wdrożenie ich w trakcie paru tygodni pełnej poświęceń pracy.

O ile ten tekst cię przekonał, że twoje przedsiębiorstwo potrzebuje kompetentnego doradztwa outsourcingowego, poszukaj renomowanej agencji, która oferuje tego rodzaju usługi. Do Google wklej sformułowanie „szkolenia Kaizen”.