Szkolenia PRINCE2

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tą nazwą. Jednak nie każdy wie co to tak właściwie jest? Dlaczego warto przejść szkolenie PRINCE2? Jeśli chcecie Państwo poznać odpowiedzi na to oraz inne odnoszące się do tej kwestii pytania zapraszam do przeczytania zamieszczonego niżej artykułu.

Czym właściwie jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do sterowania projektami opierającym się o procesy, które w prosty sposób można dopasować do subiektywnych potrzeb przedsiębiorstwa. Określa dokładnie siedem procesów najwyższego rzędu, które również dzielą się na pod procesy.

Każdy z etapów realizacji projektu jest szczegółowo zaplanowany i przeanalizowany co korzystnie wpływa na efekt końcowy. Jest to metoda będąca wskazanym standardem w państwach Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, chociaż równie chętnie stosowanym w przedsiębiorstwach prywatnych.

Interesują Cię nowinki? Więc bądź zorientowany! Z tego powodu musisz przeczytać nowy artykuł na frapujący temat, by zasięgnąć bardziej szczegółowych wiadomości.

Należy też wiedzieć, że program jest wykorzystywany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Zalety PRINCE2– Planowany początek, przebieg i finisz projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany, – Klarowny podział ról, obowiązków i odpowiedzialności.- Progres projektu jest kontrolowany ciągłym powracaniem do nadrzędnego celu projektu zwanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym’- Angażowanie głównego kierownictwa projektu tylko wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, ważne zmiany, itp. – Zapewnienie wczesnego ostrzegania o możliwych problemach, – Samoczynna kontrola jakichkolwiek odchyleń od planu, Dobre zorganizowanie komunikacji,- Pomimo tego, iż analiza wymagań np. z nie jest wprost określana przez PRINCE2, w razie niepowodzenia projektu możemy szybko określić winnego.

Gdzie szukać?

Najodpowiedniejszą drogą do znalezienia kursów PRINCE2 jest Internet. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę właściwe słowa-klucze, na przykład: szkolenia prince2 lub też prince2 egzamin i po chwili wyświetlą się adresy dużej liczby stron umożliwiających wprowadzenie Państwa w metodykę PRICE2. Koszt takiego szkolenia zakończonego egzaminem to około 3000 PLN.