Szkolenia Lean – czemu należałoby z nich skorzystać i co nam zapewniają?

Już od wielu lat metoda lean stosowana jest w krajach całego świata. Od niedawna także w Polsce pojawiła się moda, a przede wszystkim przymus wdrażania oszczędności w firmach. Przy pomocy technik lean manufacturing można zoptymalizować produkcję, toteż warto zainteresować się tym zagadnieniem.

Sala konferencyjna

Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Czym jest lean manufacturing?
Lean manufacturing (z angielskiego produkcja odchudzona) to strategia efektownego zarządzania produkcją.

Nie ociągaj się — sprawdź jakie fascynujące wiadomości ma nasza autorska witryna (https://www.eccotravel.eu/boliwia/). Jej temat na pewno niezwykle Cię zaciekawi.

Celem tej metody jest w głównej mierze zminimalizowanie marnotrastwa na kolejnych etapach produkcji. Dzięki wykorzystaniu technik tej metody zmniejsza się wykorzystanie elementów niezbędnych do wykonania produktu ostatecznego, a tym samym wyraźnie minimalizują się koszta wytwórczości.

Dlaczego zaleca się wdrażać lean manufacturing w swojej firmie?
Metody lean manufaktoringu wprowadza się w szczególności z powodów finansowych. Ograniczenie wielkości marnotrawionych surowców sprawia, iż koszta wytwórczości widocznie spadają, a tym samym zarobki firmy rosną.http://www.raczynski-kancelaria.pl/ (http://www.raczynski-kancelaria.pl/)Dodatkowo umiejętne zarządzanie zasobami umożliwia zmniejszenie zapasów magazynowych, co ma wpływ na oszczędności fabryki. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe wydatki na utrzymanie magazynów, a jednocześnie mniej kapitału ulokowanego w składniki głównego wyrobu. Mniejsza ilość kapitału zamkniętego w magazynach umożliwia lokowanie go w innych miejscach, co jest nader ważne dla energicznego funkcjonowania przedsiębiorstwa Czytaj też

.

Na nieszczęście w Polsce nadal metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, tym samym zaledwie nieliczni przedsiębiorcy ją wykorzystują. Mimo to na rynku pojawia się coraz to więcej przedsiębiorstw przeprowadzających szkolenia len manufectoring. Nie ulega wątpliwości, że powinno się wziąć w nich udział, albowiem stosowanie codziennie metod lean manufactoring pozwala wykorzystywać mądrze zasoby, którymi na co dzień przedsiębiorstwo rozporządza. Nawet jeśli nie przewidujemy wdrażania innowacji w swojej firmie to odbycie szkolenia na pewno da każdemu przedsiębiorcy wiele do myślenia. Wiedza o innowacyjnych metodach produkcji stosowanych na świecie, w tym również przez firmy konkurencyjne, na pewno się przyda.