Decydujemy się na program lojalnościowy

W dzisiejszych czasach sam program lojalnościowy już nie jest wystarczający. Program ten skierowany jest jedynie do klienta i nie obejmuje prócz niego nikogo więcej. Coraz więcej firm zaczęło zwracać uwagę na to jak niesamowicie istotna jest korzystna współpraca z pracownikami albo kontrahentami. Należyte zdopingowanie i wyróżnienie ich ma korzystny wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. W związku z tym wykreowano programy motywacyjne, dzięki którym tworzone są silne i bardzo dobre relacje z pracownikami.

Programylojalnosciowe.pl - programy lojalnościowe

Źródło: Programylojalnosciowe.pl

Podwładni na przykład za zrobienie wyznaczonych celów biznesowych mogą zdobyć specjalne wynagrodzenia czy też gratyfikacje pieniężne za ponadprzeciętne zasługi. Takie działania motywują go do wydajnej pracy. Powracając zaś do samego klienta to tutaj również na skutek zmian następujących na rynku nastąpiły zmiany. Zmiany te polegały w głównej mierze na nowym postrzeganiu klienta i jego potrzeb. Dbanie o oddanie klienta jest niezmiernie ważnym czynnikiem postępu biznesu. W związku z tym zaistniał marketing relacji inaczej zwany marketing partnerski bądź marketing skierowany na klienta. Skupia on się na analizie tego, czego chce klient i czego być może będzie pragnął potem. Stara się on wyjść na przeciw wymaganiom aktualnym i ewentualnym czy też spodziewanym klientom. Skupia się on również na relacjach zakładu pracy z dostawcami, pośrednikami oraz relacjach wewnątrz firmy.

System lojalnościowy pomaga zachować ciągłe i bardzo dobre relacje przedsiębiorstwa z klientami. Do ich zadań należy na przykład przekonywanie obecnych klientów do częstszych i większych zakupów oferując w zamian jakieś zniżki czy też na przykład propozycje typu nabywając jeden konkretny produkt drugi kupujesz za jeden grosz. Dobrze skonstruowany i zaplanowany program lojalnościowy może w spory sposób powiększyć przywiązanie klienta do danej marki lub do danej firmy. Dobrym chwytem są również karty klienta, które upoważniają do zniżek oraz bonusów. Może być ona w postaci karty elektronicznej lub klasycznej karty, wybór zależy od wymagań przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej