Kreatywne kolorowanki do drukowania

Kolorowanki online nie od dziś są codzienną formą bawienia się. Wielu rodziców jednak zastanawia się czy ta forma bawienia się jest dla ich dzieci właściwa, czy wspomaga ich prawidłowy rozwój i wspiera naturalne metody nauki dzieci.

Kolorowanki a edukacja

Kredki, przybory szkolne

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Malowanki dla dzieci to nie tylko wyśmienita zabawa i idealny pomysł na spędzenie wolnego weekendu z dzieckiem w pochmurne dni. Badania udowodniły, że dziecko malując rozwija swoją fantazję i umiejętność samodzielnego rozumowania. Rysowanie to idealne wsparcie w nauce pisania, bo rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci malując poznają kolory, nauczą się nazywać różnorakie przedmioty, części ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowania
Obecnie największym źródłem w szukaniu kolorowanek dla dzieci stał się Internet. W sieci można znaleźć mnóstwo stron oferujących kolorowanki jesień do wydrukowania z ulubionymi bohaterami dzieci z bajek i książek. Jak jednak pośród tak sporej ilości stron oferujących kolorowanki online, odszukać te cenne? Właściwy wybór kolorowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna cyferki, nauczy się liczyć i pisać. Warto poszukać oryginalnych kolorowanek z otwartymi pytaniami. Dzięki takim otwartym zadaniom, dziecko zostaje współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowych. Takie kreatywne malowanki dla dzieci w naturalny sposób dopasowują się poziomem trudności do poziomu wiedzy i umiejętności dzieci. Na koniec zawsze powinno się podyskutować z dzieckiem o tym, co przed chwilą pomalowało. Dziecko uczy się wówczas nazywać swoje uczucia.

Ekologiczna kolorowanka ścienna

Autor: Minka
Źródło: Minka
Bezpieczne malowanki online
Maluchy lubią spędzać czas w sieci. Tutaj mają możliwość rysowania i grania w najróżniejsze gierki i darmowe gry dla dzieci . Całe mnóstwo rodziców zadaje pytania czy to odpowiednie środowisko dla swoich dzieci. Należy jednak pamiętać, że obecnie przestrzeń wirtualna stała się naturalnym środowiskiem ludzi, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje sporo perspektyw rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci. Korzystając z serwisów dla dzieci, rodzice mają pewność, że ich dzieci czytają bezpieczne i edukacyjne treści.