Mata edukacyjna i kołyska na start. Zabawki edukacyjne dla niemowlęcia

Maty edukacyjne to zabawki edukacyjne, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Nazywane są matami edukacyjnymi, gdyż znakomicie pobudzają różne zmysły maluszka zarówno wzroku, słuchu jak i dotyku.

Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Maty edukacyjne w tym sklepie są dostępne w różnych kształtach np. koła, kwadratu czy prostokąta, ale najważniejsze jest to, aby miały odpowiedni rozmiar. Dziecko musi mieć odpowiednią ilość miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Warto też zwrócić uwagę na to, by kupowana przez nas mata była wykończona miękkimi poduszeczkami na obrzeżach . Ważne jest również to, aby taką matę można było w szybki i łatwy sposób złożyć jak i rozłożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci. Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył aktywizuje układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała.

Zainteresował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego tekstu i czytaj dalej alergolog legnica o tym, co bardzo Cię zajmuje.

W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia malucha używać kołyskę zamiast łóżeczka.

Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być odpowiednio twardy a jego rozmiar powinien być dobrany do wielkości kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie pomoczy materaca.
Kołyski dla niemowląt jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Chyba największą wadą jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejną wadą jest wysoka cena. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego maluszka. Dzieci uwielbiają kołysanie. Takie delikatne i równomierne ruchy bujane bardzo szybko i skutecznie je uspakajają. Ponadto wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój niemowlęcia.