Czym kierować się przy wyborze domeny internetowej?

Jednym z najważniejszych czynników danej marki, poza jej nazwą czy logo, jest witryna internetowa. Obecnie bez strony WWW zyskanie popularności na rynku jest w większości sytuacji niewykonalne. Z postanowienia o zrobieniu strony w sieci wynika potrzeba nadania jej domeny. Domena internetowa jest tym, co użytkownicy wpisują w pasek, by przejść do danej witryny.

Adres www to podstawa na naszej stronie

Źródło: searchmarketingpost.com

Wbrew pozorom decyzja o wyborze właściwej domeny nastręcza dużo trudności i wymaga zastanowienia się. Im trafniejsza bowiem domena, tym większą rzeszę klientów można będzie przyciągnąć w przyszłości.

Jakie są opcje

W domenie internetowej można umieścić parę elementów. Będą to przede wszystkim litery, bez różnicowania na małe i wielkie, a także bez znaków narodowych. Poszczególne fragmenty adresu oddziela się kropką. Dozwolone jest używanie liczb oraz myślników. Kolejnym elementem jest rozszerzenie. Może być ono typowe dla danego państwa, w przypadku Polski jest to , czy też mówiące o rodzaju konkretnej instytucji. Wykorzystanie odpowiedniego rozszerzenia jest równie istotny jak wybór domeny dla firmy, ponieważ wiadome jest, że typowy użytkownik Internetu w Polsce, nie pamiętając w całości konkretnego adresu, użyje odruchowo rozszerzenia lubCzego unikać

Jest kilka elementów, których należy unikać przy ustalaniu domeny sieciowej. Pierwszym z nich jest wykorzystanie długiej nazwy. Im bardziej rozbudowana bowiem, tym trudniejsza do zapamiętania przez internautów. Z drugiej strony używanie krótkich skrótów od nazwy firmy może uczynić adres za bardzo enigmatycznym. Kolejną rzeczą, której należy unikać, są liczby. Pomimo że taka możliwość istnieje, korzystanie z niej jest niepolecane, szczególnie na początku domeny.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię umieszczone tu treści, to czytaj całość tutaj (https://kamrec.pl/kamery-z-czujnikiem-ruchu), który przygotowaliśmy dla Ciebie w poniższym linku. W nim znajdziesz dużo szczegółów.

Utrudnia to bowiem wypowiadanie nazwy witryny na głos, przez co może sprawić trudności w podawaniu jej, na przykład w rozmowie telefonicznej.

Analogicznie rzecz ma się z myślnikami. Typowy internauta nie pamięta kresek w adresach internetowych. Doskonałym przykładem może być niezwykle popularna przed laty witryna „Nasza Klasa”, której domena, pisana z kreską, sprawiała internautom częste problemy. Coraz powszechniej także używa się w domenach przedrostków, jak na przykład „e”. Jest to pożądane jedynie w niektórych, uzasadnionych sytuacjach.