Systemy lojalnościowe i programy motywacyjne w praktyce

Sukces każdej firmy oparty jest na dobrych stosunkach z klientami. Nawet niepozorne i początkujące przedsięwzięcie biznesowe, które nie posiada milionów na kolorową kampanię reklamową, jest w stanie świetnie funkcjonować.

Zakupy, wózek zakupowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dzisiejszy świat jest dla przedsiębiorców bardzo okrutny. Ludzie, w obawie przed panującym kryzysem, oszczędzają na czym tylko się da. Każda wydana złotówka jest szczegółowo przemyślana. Stąd też czasami ciężko jest namówić konsumentów na zakup konkretnego towaru. Ale to nie znaczy, że jest to zupełnie niemożliwe.

Podobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeżeli tak, poczytaj dodatkowe zagadnienia, które z zaangażowaniem zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (https://contra-odszkodowania.pl/szkoda-calkowita-z-oc-sprawcy/).

Nowoczesny biznes w dużej mierze bazuje na marketingu relacji. Jest to dzisiaj wyjątkowo modna tendencja, która, jak sama nazwa mówi, koncentruje się na podtrzymywaniu więzi z klientami. Nie chodzi bowiem tylko o to, aby zdobyć odbiorców dla naszego produktu. Później powinniśmy ich umiejętnie przy sobie utrzymać.Dlatego mnóstwo przedsiębiorstw stosuje programy motywacyjne. Z pewnością każdy z nas ma w portfelu plik plastikowych kart stałego klienta. Jest to piękny ukłon w naszą stronę. Otrzymując ją, czujemy się wyróżnieni. Oto stajemy się członkami elitarnego klubu. Dyrektorzy sklepów nie tylko potrafią nas docenić, ale również wynagradzają naszą wierność. Tylko posiadacze takich kart są w stanie brać udział w przeróżnych interesujących akcjach promocyjnych.

Takie programy motywacyjne (dodatkowe info: pomagają nam zatrzymać klienta, który doskonale wie, że każdy zakup będzie w określony sposób nagradzany. Kiedy uzbiera dostateczną liczbę punktów, może wymienić je na atrakcyjną nagrodę lub większy rabat. Określenia takie jak „obniżka” działają na klientów jak magnez. Ale jeszcze ważniejsze będzie jego poczucie konsumenckiej wartości, które będzie wspaniale połechtane, gdy zaprosimy go do ekskluzywnego grona naszych najlepszych klientów. Dzięki takiej karcie będzie czuł się doceniony. Założenie karty połączone jest najczęściej z uzupełnieniem ankiety personalnej. Dzięki temu będzie wiedział, że w tej firmie liczą się z jego opinią i nie będzie traktowany jedynie jako jeszcze jedna dana w statystykach wejść. Trzeba pamiętać, że współczesny klient jest bardzo drażliwy i potrzebuje właściwego podejścia.