Bankowość dla właścicieli firm

Zarówno średnie, wielkie jak i najmniejsze firmy wymagają odpowiednich kont w banku. Oferta dla przedsiębiorców różni się od tej, którą prezentuje się klientom indywidualnym. Jako że w ramach przedsiębiorstw obraca się o wiele wyższymi kwotami, banki dla przyciągnięcia klienta udostępniają mu zestaw atrakcji oraz niekiedy gratisy w postaci gadżetów elektronicznych – np. szeroko wykorzystywanych rodzajów tabletów. Takie oferty w pierwszej kolejności dają opcję prowadzenia wielu rozmaitych pomniejszych kont, których zasady ustala sam użytkownik. Daje to możliwość łatwego monitorowania gotówki w ramach przedsiębiorstwa, co jest bardzo ważne dla średnich i większych firm.

bankonoty i monety

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Korzyści od bankówWiększość banków oferując przedsiębiorcy konto dla firmy , dba o to aby jego obsługa była jak najtańsza. Niejednokrotnie zdarza się więc tak, że prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe, a bank wymaga opłat wyłącznie za kartę debetową, o ile nie zostaną wykonane określone czynności (przykładowo transakcje bezgotówkowe na odpowiednią kwotę), oraz czasami za przelewy. Banki zwykle oferują bezpłatne przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego, tak żeby bez ponoszenia dodatkowych kosztów można było odprowadzać ubezpieczenie dla zatrudnionych, jak również rozliczać się stale z podatku od towarów i usług. Zdarza się także, że rachunek jest powiązany z innymi usługami, pozwalającymi na prowadzenie księgowości czy tworzenie faktur.

Przelewy w kraju i za granicą
Na kontach przedsiębiorstwa przeprowadza się bardzo dużo operacji pieniężnych – od tych łączących się z zamówieniami od klientów, po pensje dla pracowników.

Zainteresowały Cię opracowane przez nas artykuły? Więc z radością możemy przekazać Ci, że czeka na Ciebie nowy ciekawy artykuł (https://toc.org.pl/doradztwo-toc/) pod poniższym linkiem.

Dobrze jest więc zdecydować się na najlepszy rachunek sprawdzając koszty przelewów, może się bowiem okazać że będzie to podstawowy koszt prowadzenia rachunku. Trzeba się także przyjrzeć kosztom przelewów międzynarodowych, zasadniczo wewnątrz Unii Europejskiej. Jakiś czas temu państwa członkowskie Unii sporządziły specjalny dokument umożliwiający firmom prowadzenie szybkich transakcji bezgotówkowych w Euro. Tego rodzaju transakcja jest znana pod nazwą „przelew Sepa” (więcej info tutaj: ). Jest to usługa za którą banki pobierają opłatę, dlatego wybierając ofertę należy sprawdzić jednorazową cenę tego rodzaju transakcji.